Nesreča se je zgodila v torek zvečer nekaj po 20. uri po lokalnem času, in sicer v okrožju Andrews na zahodu Teksasa. V četrtek so zvezni preiskovalci na tiskovni konferenci povedali, da je poltovornjak trčil v kombi, potem ko je počila leva, in sicer rezervna pnevmatika poltovornjaka, poroča BBC.
V nesreči je umrlo šest univerzitetnih igralcev golfa, med njimi eden iz Portugalske in eden iz Mehike, umrl je tudi njihov 26-letni trener. Študentje in študentke so bili stari med 18 in 22 let. Umrla sta tudi 13-letni voznik poltovornjaka in njegov 38-letni sopotnik.
Trčenje sta sicer preživela dva študenta, oba iz Kanade, ki sta še vedno na zdravljenju v bolnišnici, a v stabilnem stanju.
Kot je pojasnil narednik teksaškega oddelka za javno varnost Victor Taylor, je vožnja 13-letnikom v državi sicer prepovedana. Otroci lahko v Teksasu v šolo vožnje vstopijo pri 14 letih, preden lahko začnejo voziti z inštruktorjem ali odraslo osebo z izpitom, pa morajo dopolniti 15. let.
Uradniki iz Nacionalnega odbora za varnost v prometu (NTSB) so na četrtkovi tiskovni konferenci dejali tudi, da še vedno ni jasno, s kakšno hitrostjo sta se vozili premikali, ko sta čelno trčili na dvopasovni avtocesti blizu meje z Novo Mehiko. Obe vozli sta tudi zagoreli.
Več žrtev v kombiju tudi ni bilo pripetih z varnostnimi pasovi, so še sporočili iz NTSB in dodali, da je eden od potnikov zletel iz vozila. Gre za prve informacije, preiskava pa naj bi trajala še nekaj mesecev.