33-letnik se je v bolnišnico v Prištini odpravil zaradi bolečin v trebuhu, rentgen pa je nato pokazal, da ima v želodcu Nokio 3310. Gre za 'neuničljiv' mobilni telefon, ki je bil popularen še v času pred pametnimi telefoni, poroča Jutarnji list.
Tudi tokrat telefon ni bil povsem uničen. Nokia je bila prevelika, da bi jo lahko 33-letnik prebavil, zato je ogrožala bolnikovo življenje. Kislina v bateriji je namreč zelo nevarna za telo.
Zdravniško ekipo, ki je telefon odstranila iz njegovega telesa, je vodil kirurg Skender Telaku. Na družbenem omrežju je delil fotografije in tudi videoposnetek posega, ob tem pa zapisal, da so mobilni telefon odstranili brez večjih zapletov. Moški je namreč zdravniško pomoč poiskal dovolj hitro, zdravniški ekipi pa je uspelo mobitel odstraniti z endoskopijo, ne da bi prerezali želodec.
Po podatkih Britanskega združenja za gastroenterologijo večina tujkov, ki jih ljudje pogoltnejo, izstopi spontano, 10 do 20 odstotkov primerov zahteva endoskopijo, le redko, v manj kot enem odstotku primerov, pa je stanje bolj zapleteno in zahteva kirurško odstranitev. Ljudje najpogosteje pogoltnejo kovance, gumbe, različne plastične dele, baterije ali dele mobilnega telefona. To je prvi zabeležen primer, ko je oseba pogoltnila kar cel mobilni telefon.
Pogosto so bolniki otroci, ki pogoltnejo koščke igrač. Organizem se prilagodi, tako da tujek prehaja skozi ves prebavni trakt, ne da bi ga poškodoval. Težava pa je, kadar gre za igle, za baterijo mobilnega telefona ali za druge predmete, ki vsebujejo strupene materiale. Ko je v želodcu tujek, težavo večinoma odpravimo z endoskopijo, stvari pa se zapletejo, če pride predmet vse do črevesja.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.