Vstop republikanskega kandidata Rona DeSantisa v tekmo za Belo hišo je bil vse prej kot gladek. Začetek svoje kampanje je namreč želel najaviti v spletnem pogovoru z lastnikom Twitterja Elonom Muskom. Vendar pa so morali zaradi tehničnih napak, zvočni prenos se je namreč večkrat sesul, spletni pogovor prestaviti za 20 minut. S tem pa so izgubili kar polovico poslušalcev.
Dan po fiasku ob zagonu kampanje pa je vodja inženiringa pri tehnološkem gigantu sporočil, da zapušča podjetje. "Po skoraj štirih neverjetnih letih na Twitterju sem se odločil poleteti iz gnezda," je sporočil Foad Dabiri. Dodal je, da je v podjetju izkusil "dve različni obdobji" – obdobje pred Muskom in po njem.
V še enem spletnem zapisu pa je dejal, da je bil prehod na Twiter 2.0 obsežen in hiter: "Da je bil začetek prehoda zahteven, je milo rečeno." Ni sicer pojasnil, zakaj se je odločil zapustiti Twitter oz. ali je njegov odhod povezan z začetkom DeSantisove kampanje. Je pa dodal, da je bilo delo z Elonom Muskom zelo poučno ter da je "razsvetljujoče videti, kako njegova načela in vizija oblikujejo prihodnost tega podjetja".
Odkar je platforma pristala v rokah Muska, so sicer v podjetju odpustili že več kot 80 odstotkov delovne sile. Musk je prejšnji mesec za BBC dejal, da zmanjšanje števila zaposlenih v času, ko je kupil podjetje, ni bilo enostavno.
Ron DeSantis, guverner Floride, sicer velja za glavnega tekmeca nekdanjega ameriškega predsednika Donalda Trumpa. Kljub težavam DeSantisa ob začetku kampanje pa naj bi spletni dogodek na Twitterju po podatkih tiskovne agencije Reuters pritegnil več kot 600.000 poslušalcev, do zaključka pa jih je ostalo nekaj manj kot 300.000. Tiskovni predstavnik republikanskega predsedniškega kandidata Bryan Griffin pa je dejal, da je spletni dogodek v eni uri zbral milijon dolarjev (nekaj več kot 900.000 evrov).
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.