"Prosim, ne dotikajte se umetniškega dela." Različni incidenti nas naposled le spomnijo, zakaj so ti znaki še vedno potrebni v galerijah po vsem svetu.
Draga nesreča se je zgodila med ogledom del na razstavi Art Wynwood. Obiskovalka se je nekoliko preveč približala krhkemu ikoničnemu kipcu in ga ponesreči prevrnila, s tem pa uničila okoli 40.000 evrov vredno umetnino. Nekateri obiskovalci so sicer mislili, da je šlo za performans.
Svetovalka za umetnost pri podjetju Bel-Air Fine Art, ki je Koonsovo delo sponzoriralo, je za ameriški časnik Miami Herald pojasnila, da obiskovalka kipca ni razbila nalašč, škodo pa bo krilo zavarovanje.
Skulptura je bila sicer del omejene izdaje, ki se je zdaj s 799 skrčila na 798. "To je za zbiratelje dobra stvar," je za The New York Times smeje povedal Cédric Boero, zaposleni v galerije Bel-Air Fine Art, ki je dodal, da se je ob žvenketanju razbitin življenje za nekaj trenutkov ustavilo. Kot v primeru hujših nesreč so razbitine tudi tokrat okoli sebe zbrale množico opazujočih.
Jeff Koons, ki ga sicer ni bilo na sejmu, je ameriški slikar in kipar, ki navdih črpa iz vsakdanjih predmetov, vključno z živalmi iz balonov. S svojimi deli skuša spreminjati predstave o tem, kaj je umetnost, na dražbah pa so bila nekatera njegova dela prodana za kar 91 milijonov dolarjev (okoli 85 milijonov evrov).
Njegove skulpture psov iz balonov so različnih velikosti, od manj kot 30 centimetrov do več kot tri metre, izdelal pa jih je v živih barvah, še piše AFP.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.