"Sem otrok, ki išče svoj dom," je Li Jingwei dejal v objavljenem videu na omrežju TikTok, ki ga na Kitajskem poznajo po imenu Douyin. Li se imena vasi ni mogel spomniti, je pa zato po spominu izrisal najprepoznavnejše stvari v vasi in okolici, med njimi šolo, bambusov gozd in ribnik. "Zapomnil sem si drevesa, kamne, krave, križišča, ovinke in kje so potoki," je dejal v pogovoru za kitajski časnik Paper.
34-letnik je zemljevid delil 24. decembra, uporabniki in policija pa so locirali vas v provinci Yunnan na jugozahodu Kitajske, kjer je živela ženska, ki so ji pred desetletji ukradli otroka. Po opravljeni analizi DNK so potrdili, da je Li zares njen sin. "Trideset let čakanja, nešteto noči hrepenenja in končno zemljevid, ročno narisan po spominu. To je trenutek popolnega miru," je Li je zapisal na svojem profilu pred ponovnim srečanjem z materjo. "Hvala vsem, ki ste mi pomagali pri ponovni združitvi z družino."
Ugrabili so ga leta 1989 in prodali družini v Lankaouju več kot 1500 kilometrov daleč. V tistem času ugrabitve dečkov na Kitajskem niso bile redkost. Li je dejal, da je dobil navdih za iskanje svoje družine, potem ko je v medijih bral o dveh primerih ugrabitve, ki sta se končala s ponovnimi srečanji.
Omenil je primer Gua Gangtanga, ki je postal medijska osebnost, potem ko je 24 let iskal svojega sina in pri tem prepotoval okrog pol milijona kilometrov. "Ko sem videl zgodbo o Guo Gangtangu, sem se odločil, da bom poskušal najti svoje biološke starše ... Hotel sem jih videti, dokler so še živi," je dejal Li.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.