Iz gore Lewotobi Laki Laki je malo po polnoči v zrak poletel gost rjavkast pepel, poroča CNN. Oblak pepela, dima in saj se je dvigoval 2000 metrov nad tem indonezijskem vulkanom, vroč pepel pa je nato padel na bližnjo vas ter na več hišah povzročil požar. Zagorel je tudi samostan katoliških redovnic, je povedal uradnik na nadzorni točki Mount Lewotobi Laki Laki Firman Yosef.
V kraju Hokeng je umrla ena redovnica, še ena pa je pogrešana, je povedal vodja fundacije svetega Gabriela, ki nadzira samostane na večinsko katoliškem otoku, Agusta Palma."Panične redovnice so bežale v temi in pod dežjem vulkanskega pepela," je dejal.
Sprva je tamkajšnja agencija za obvladovanje nesreč poročala o devetih smrtnih žrtvah, a je število kasneje popravila na šest. Sporočili so tudi, da še vedno zbirajo informacije o obsegu žrtev in škode. Po poročanju lokalnih medijev naj bi bilo pod porušenimi zgradbami ujeto večje število ljudi.
Oblasti so po več izbruhih zvišale stopnjo nevarnosti in razširile nevarno območje za goro Lewotobi Laki Laki, državna agencija za spremljanje vulkanov pa je opozorilo dvignila na najvišjo stopnjo nevarnosti.
Izbruh je po njihovih podatkih prizadel najmanj 10.000 ljudi iz šestih vasi v okrožju Wulanggitang, v okrožju Ile Bura so prizadete štiri vasi, prav tako tudi v okrožju Titehena. Izbruh je namreč prebivalce okoliških vasi prisilil v beg, kraje pa je prekril z več tonami vulkanskih ostankov.
To je v zadnjih tednih že drugi izbruh vulkana v Indoneziji. 27. oktobra je namreč izbruhnil vulkan Marapi v provinci Zahodna Sumatra, eden najaktivnejših vulkanov v državi.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.