Pristojni so pojasnili, da je bil čistilec v času napada na "nedovoljenem območju". Sklepajo, da je skušal žival pobožati ali pa jo nahraniti. Tiger ga je huje poškodoval, zato so ga z letalom odpeljali v bolnišnico.
20-letni čistilec, ki je ga je živalski vrt najel kot zunanjega sodelavca, je v bližino ograde, kjer se je nahajal tiger, vstopil v času, ko je bil živalski vrt zaprt. Kot ugotavljajo pristojni, je roko potisnil skozi ograjo v tigrovo kletko.
Na šerifovem uradu so poudarili, da za hranjenje ali božanje živali ni bil pooblaščen, prav tako pa gre za zelo nevarno početje. Uradniki z živalskega vrta so dodali, da so zunanji sodelavci pooblaščeni za čiščenje stranišč in trgovine s spominki, ne pa tudi za ograde živali.
Tiger se je, potem ko so ga ustrelili, umaknil v zadnji del ograde. Tam so mu dali pomirjevala, kasneje pa je umrl.
Malajski tigri so ogrožena živalska vrsta
Eko je v živalskem vrtu v Neaplju živel od začetka leta 2020, kupili pa so ga s prizadevanji, da bi rešili divje tigre. V času, ko se je pridružil živalskemu vrtu, so ga označili za "velikega ambasadorja svoje vrste".
Mednarodna zveza za varstvo narave je malajske tigre uvrstila med kritično ogrožene živalske vrste. Po podatkih Svetovnega sklada za divje živali jih je v naravi manj kot 200.
Čeprav so napadi tigrov v živalskih vrtovih redki, pa se vendarle dogajajo. Lansko leto je na primer v Švici sibirski tiger pred obiskovalci in osebjem ubil oskrbnico živalskega vrta. Leta 2007 pa je tiger, ki je pobegnil iz kletke v živalskem vrtu v San Franciscu, ubil eno osebo, še dve pa poškodoval. Tudi tega tigra so ustrelili.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.