Med drugim je Elon Musk v intervjuju za britanski BBC poudaril, da bi lastništvo omenjenega družbenega omrežja lahko primerjal z vožnjo na vrtiljaku in da je omrežje pripravljen prodati. A le, če "mimo pride prava oseba". V intervjuju je komentiral tudi velika odpuščanja, ki so sledila njegovemu prevzemu, lažne informacije in svoje delovne navade.
Ob tem britanski novinarji izpostavljajo, da je Musk med pogovorom večkrat poskušal zvabiti debato v svoje roke. "Intervjuvanec je tudi sam poskušal intervjuvati," so zapisali.
'Svoj prostor za spanje sem našel na kavču v knjižnici'
Ob tem je BBC poudaril, da je Elon Musk večino časa zagovarjal tako svoje lastništvo kot vodenje podjetja ter večkrat izpostavil, da je sicer oboje precej težavno. "Bolečina (ob nakupu, op. a.) je bila izredno visoka, ne gre za neke vrste zabavno stvar. Zadnjih nekaj mesecev je bilo precej stresnih," izpostavlja. Dodal je, da včasih tudi on noč preživi v pisarni. "Svoj prostor za spanje sem našel na kavču v knjižnici, kamor nihče ne hodi," je povedal.
Dotaknil pa se je tudi svojih občasnih kontroverznih zapisov: "Sem se z objavo nekaterih zapisov ustrelil v nogo? Da. Mislim, da ne bi smel tvitati po 3. uri zjutraj."
Kljub vsemu zatrjuje, da je bil nakup omrežja "prava stvar", stanje pa ocenil za dobro, saj da se je promet na strani povečal. Vrnila se je tudi večina oglaševalcev, je zatrdil lastnik. Na drugi strani pa je od začetka njegovega vodenja podjetja s svojih položajev odstavil že približno 8000 zaposlenih. "Nisem vseh odpustil osebno. Ni mogoče, da bi se srečal s toliko ljudmi." V podjetju je ostalo približno 1500 zaposlenih.
'Na omrežju se je zmanjšalo število lažnih novic'
Zatrdil je tudi, da je od njegovega prevzema na omrežju veliko manj lažnih novic in da se njegovi poskusi izkoreninjenja botov ter drugih lažnih računov obrestujejo. Z navedbo se sicer ne strinja velika večina strokovnjakov. Ena v vrsti nedavnih študij je namreč ugotovila, da se na omrežju pojavlja vse več odzivov na lažne informacije, ki se pojavijo na časovnici.
V svojih poskusih prevzema glavne besede intervjuja je Musk voditelja večkrat retorično vprašal, ali so res novinarji tisti, ki jim lahko zaupamo, nato pa si tudi sam odgovoril, da on bolj kot novinarjem zaupa "običajnim ljudem".
V začetku tedna je sicer britanskemu BBC-ju in ameriškemu nacionalnemu javnemu radiu NPR pripisal oznako "vladno financiran medij." Novinar je tako lastnika vprašal tudi po razlagi, ki pa mu je Musk ni podal. Dejal je le, da se zaveda, da BBC glede oznake ni zadovoljen, a da si v podjetju poskušajo biti "čim bolj točni". Danes opoldan je nato sporočil, da bodo oznako medija spremenili na "javni medij".
Modre kljukice se bodo do konca tedna poslovile. Poleg Twitterja, ki ga je lanskega oktobra kupil za dobrih 40 milijard evrov, si Musk lasti tudi avtomobilsko podjetje Tesla in podjetje za izdelavo raket SpaceX.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.