
Letališko osebje je v soboto na mednarodnem letališču v Chicagu ustavilo moškega in od njega zahtevalo dokument za identifikacijo. Moški jim je pokazal službeno kartico, za katero pa se je izkazalo, da je pripadala enemu od zaposlenih, ki je izgubo kartice prijavil že oktobra.
Moškega so zato aretirali in med preiskavo ugotovili, da gre za 36-letnega Adityo Singha, ki je iz Los Angelesa na letališče O'Hare v Chicagu priletel že 19. oktobra lani. Policiji je pojasnil, da je kmalu za tem na letališču našel službeno kartico zaposlenega. Zaradi pandemije covida-19 pa se je bal vrnitve domov, je njegove besede na sodišču povzela pomočnica državnega pravobranilca Kathleen Hagerty, poroča Chicago Tribune.
Tako je moški kar tri mesece živel na terminalu in se v vsem tem času očitno ni zbudil prevelikega zanimanja letaliških varnostnikov. Na sodišču je povedal, da se je preživljal s tem, kar so mu ponudili drugi potniki.
"Če vas prav razumem, mi pravite, da je nepooblaščen, nezaposlen posameznik domnevno živel znotraj varovanega dela terminala na O'Hare letališču med 19. oktobrom 2020 in 16. januarjem 2021, pri tem pa ni bil zaznan? Rada bi vas pravilno razumela," se je presenečeno spraševala sodnica okrožja Cook Susana Ortiz.
36-letni Singh sicer živi v predmestju Los Angelesa in nima kriminalne preteklosti, je izpostavila pomočnica javnega odvetnika Courtney Smallwood. Ni jasno, zakaj je moški sploh priletel v Chicago.
Moškega so obtožili kaznivega dejanja nedovoljenega zadrževanja na območju letališča, kjer velja omejeno gibanje in kraje. 36-letnik se bo lahko proti plačilu varščine v višini 1000 dolarjev (828 evrov) branil s prostosti, vendar pa ima prepoved vstopa na letališče.
Sodnica je dejala, da je zgodba "šokantna", glede na to, kako dolgo se je moški zadrževal na letališču. "Glede na to, da morajo letališča biti povsem varna, zato da se ljudje med potovanji počutijo varne, se mi zdi, da je s temi dejanji postal grožnja za skupnost," je dejala Ortizova.
"Medtem ko preiskava tega incidenta še poteka, smo uspeli ugotoviti, da ta gospod ni predstavljal varnostnega tveganja za letališče ali za potnike," pa so sporočili iz Sektorja za letalstvo mesta Chicaga.
Zgodba nekoliko spominja na film Terminal, v katerem je Tom Hanks zaigral moškega, ki je ob razpadu svoje države obtičal na ameriškem letališču. Delni navdih za film je režiser Steven Spielberg našel v resnični zgodbi iranskega begunca Mehrana Karimija Nasserija, ki je kar 18 let preživel na terminalu pariškega letališča Paris-Charles de Gaulle.
KOMENTARJI (49)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.