Meta, ki ima med drugim v lasti dve globalno izredno priljubljeni omrežji Facebook in Instagram, bo tako v ZDA končala sodelovanje z zunanjimi sodelavci, ki so preverjali objave ter jih po potrebi označevali kot zavajajoče ali lažne. Po besedah Zuckerberga so bili namreč ti politično pristranski in so izgubili več zaupanja, kot so ga ustvarili.
Namesto tega bo Meta sledila omrežju X, kjer lahko uporabniki sami s t. i. skupnostnimi zabeležkami (v izvirniku community notes) pod objavami tem dodajo kontekst ali izpostavijo, da so lažne.
Kot navaja X, ta program ne deluje na podlagi mnenja večine. Za prepoznavanje opomb, ki so uporabne za širok krog ljudi, je potrebno soglasje med sodelujočimi, ki se v svojih preteklih ocenah včasih niso strinjali. Na ta način so po njihovih navedbah preprečene enostranske ocene.
Po video sporočilu Marka Zuckerberga, v katerem je napovedal še niz drugih sprememb za ameriške uporabnike, so iz Mete za bruseljski portal Politico potrdili, da zaenkrat ne nameravajo končati preverjanja dejstev v EU.
Donald Trump je novembra na svoji floridski rezidenci Mar-a-Lago gostil Zuckerberga. Trumpov svetovalec Stephen Miller je takrat za ameriško televizijo Fox News povedal, da je Zuckerberg na srečanju izrazil podporo republikancu, ki se bo kmalu preselil v Belo hišo.
V preteklosti so bili sicer odnosi med Trumpom in Zuckerbergom precej napeti. Po vdoru njegovih podpornikov v kongres leta 2021 so Trumpov račun na družbenem omrežju Facebook začasno blokirali.
KOMENTARJI (113)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.