A kot piše hrvaški Dnevnik, Nenad Periš, oče izginulega Mateja Periša, o domnevni najdbi sinovega telefona (še) ni bil obveščen: "Včeraj sem bil na beograjski policiji, tam so bili tudi srbski minister za notranje zadeve Aleksandar Vulin ter dva predstavnika kriminalistične policije," je za omenjeni časnik dejal Periš. Da mu je minister Vulin osebno obljubil, da se bo preiskava nadaljevala z enako intenzivnostjo, je dodal, hkrati pa zatrdil, da kakršnih koli novih informacij na policiji ni dobil.
Srbski mediji pa so poročali, da naj bi bil signal Matejevega mobilnega telefona nazadnje lociran v bližini Velikega vojnega otoka, ob sotočju Save in Donave. RTL piše, da je na podlagi posnetkov nadzorne kamere v bližini Beton hale, pa tudi s spremljanjem njegovega telefona, z veliko natančnostjo mogoče določiti pot njegovega gibanja od trenutka, ko je okoli 1.40 po polnoči pobegnil iz kluba Gotik. Nato je stekel po Karađorđevi ulici do restavracije Savanova pri Beogradu na vodi, na enem posnetku pa naj bi bilo razvidno, kako se spušča proti Savi, a se ne vidi točno, ali naj bi stopil v vodo. Bazne postaje so po navedbah srbskih medijev na tem mestu registrirale signal njegovega telefona, nato pa se je signal nahajal v bližini Velikega vojnega otoka, kjer se je izgubil. Domneva se, da je imel Matej telefon ves čas, ko ga je Sava nosila, v žepu, in da je nekje blizu otoka, ob sotočju Save in Donave, njegovo truplo ostalo v vodi.
Rečna policija in potapljači so preiskali Savo od Beograda po vodi do izliva v Donavo, a zaenkrat neuspešno.
Srbska policija je z uradnimi informacijami še naprej zelo skopa – hkrati pa različni strokovnjaki s področja kriminalitete tako rekoč vsakodnevno komentirajo in analizirajo Matejevo izginotje. Kot poroča Jutarnji list, se je prvič po usodni noči v medijih oglasil eden od Matejevih prijateljev, ki je bil z njim v Beogradu. "Naš cilj je, da bomo še naprej največja možna podpora Matejevi družini in vsem preiskovalnim organom, ki ga skušajo najti. Internet je poln laži in neresnic," je dejal.
Srbski mediji so medtem potrdili informacijo, da so Periša že ob 10. uri naslednji dan prijatelji prijavili kot pogrešanega na policijski postaji, kjer so jim nato naročili naj ga iščejo v bolnišnicah. Ko so to storili, so se popoldne vrnili na postajo, nato pa se je uradno pričela preiskava. Gre za informacijo, ki je sprva v javnosti dvignila veliko prahu, in sicer da naj bi prijatelji pogrešanega mladeniča njegovo izginotje prijavili šele popoldne, a to, kot kaže, ne drži.
KOMENTARJI (152)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.