Pokojni Roger Thiberville sicer v svojem življenju ni nikoli obiskal mesta, katerega ime je enako njegovemu priimku, poroča The Guardian. 91-letnik je izhajal iz družine lastnikov vinogradov, a je sicer delal kot meteorolog. Po starših pa je podedoval posest v Parizu.
Ko je avgusta umrl, za seboj pa ni pustil nobenih potomcev, je župan mesta Thiberville Guy Paris prejel nepričakovani telefonski klic. Moški je namreč temu frabceskemu mestecu zapustil večino svojega premoženja, ocenjenega na 10 milijonov evrov. Davka na dediščino jim sicer ne bo treba plačati.
Župan mesta s 1773 prebivalci je dejal, da presenečeni in navdušeni domačini in uradniki zdaj razmišljajo, kako bi nepričakovana sredstva, ki so sicer kar petkrat večja od letnega proračuna občine, porabili. "Višina financ presega našo domišljijo. Ne vemo še, čemu ga bomo namenili," je za lokalni radio priznal Paris, a ob tem zagotovil, da ne bodo porabili celotnega zneska. "Z denarjem bomo upravljali preudarno in odgovorno," je obljubil.
Francosko mestece želi zdaj odplačati bančno posojilo v višini več kot 400.000 evrov, ki so ga vzeli za gradnjo nove osnovne šole.
Župan je ob tem povedal, da se zdi, da je edina povezava med mestom in moškim, ki jim je zapustil dediščino, skupno ime. Njihov dobrotnik pa naj bi sicer v Parizu, kjer je imel sicer v lasti štiri stanovanja, živel skromno. Thibervill si je v zameno za zapuščino zaželel le, da bi njegov pepel položili na mestnem pokopališču.
Thiberville je sicer mestece, ki se ponaša z dvorcem iz poznega 19. stoletja in nekdanjo tovarno trakov, sicer pa je v njem malo drugega, kar bi ga razlikovalo od drugih občin na severu Francije. Najbližja večja znamenitost je velika bazilika v Lisieuxu, ki je bila zgrajena v čast sv. Terezije in odprta v 50 letih prejšnjega stoletja.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.