Kot je po srečanju razkril Emmanuel Macron, je Elon Musk potrdil sodelovanje Twitterja v pobudi Christchurch Call, poročajo tuje tiskovne agencije.
To sta leta 2019 po terorističnih napadih v Christchurchu na Novi Zelandiji vzpostavila francoski predsednik in novozelandska premierka Jacinda Ardern. Pobuda združuje svetovne voditelje in tehnološke velikane, kot so Facebook, YouTube in Google, v boju proti terorističnim in ekstremističnim vsebinam na spletu.
Macron je še povedal, da je z Muskom govoril tudi o temah, kot so "transparentne uporabniške politike, bistvena krepitev moderiranja vsebin in zaščita svobode govora". Kot je ocenil francoski predsednik, mora Twitter še veliko narediti na tem, da bo svoje ravnanje uskladil s pravili EU na tem področju.
Odkar je Musk prevzel Twitter, se krepi bojazen, da se bodo na tej spletni družbeni platformi še bolj razširili sovražni govor in zlorabe. Musk namreč samega sebe označuje za "absolutista svobode govora", takoj po prevzemu pa je odpustil velik del zaposlenih pri Twitterju, od glavnih direktorjev do uslužbencev, zadolženih za moderiranje vsebin.
KOMENTARJI (17)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.