26-letnika so na sodišče v Pensilvaniji pripeljali v oranžnem zaporniškem kombinezonu in z lisicami na rokah ob 8.30 po lokalnem času.
Udeležil se je dveh obravnav. Prve zaradi posedovanja orožja, druge pa zaradi morebitne izročitve New Yorku. S svojo odvetniško ekipo je izročitvi vse od aretacije strogo nasprotoval, saj ga v New Yorku čakajo najhujše obtožbe, sedaj pa izročitev vendarle sprejel. Zakaj? Kot je pojasnil njegov odvetnik, izročitve ne bosta več izpodbijala, saj jima je končno uspelo pridobiti odvetnika, ki bo primer prevzel na sodišču v New Yorku.
Na sodišču ga je sicer spremljalo več deset policistov, trije so mu stali tesno za rameni, poroča BBC. Če je prejšnji teden pred sodiščem kričal na novinarje in se prerival s policisti, je bil tokrat precej bolj miren, s svojim odvetnikom naj bi se v sodni dvorani celo smehljal.
Kam natančneje ga bodo premestili, še ni znano. Najverjetneje pa bo na sojenje čakal na zloglasnem newyorškem otoku Rikers, največjem zaporu v New Yorku.
Newyorški tožilci bodo proti Mangioneju uporabljali malo znan, desetletja star protiteroristični zakon, po katerem mu bi lahko, v primeru da bo obsojen, izrekli višjo kazen.
Newyorško tožilstvo je domnevnemu morilcu direktorja zdravstvene zavarovalnice UnitedHealth v torek očitalo umor kot dejanje terorizma. Obtožnica zdaj že slovitega osumljenca Mangioneja med drugim bremeni tudi posedovanja pištole ter ponarejanja dokumentov. Mangioneju grozi dosmrtni zapor, saj v New Yorku ni smrtne kazni.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.