Ideja je mrtva, novih poskusov pa še dolgo ne bo, je prepričan trener Liverpoola Jürgen Klopp:"Verjemite mi, zdaj se dolgo, dolgo časa kaj takega ne bo več zgodilo." Vseeno pa nogometni svet še dalje čuti posledice. Tudi tisti, ki bi morali biti osredotočeni le na nogomet."Nas je zmotilo? Da, očitno. Od nedelje ne govorimo o ničemer drugem kot o Superligi," pravi Thomas Tuchel, trener Chelseaja. "Igrali bomo v Ligi prvakov. Pravico imamo in bomo igrali. Menim, da je absurdno, a ne bi več o tem," pa dodaja trener Real Madrida Zinedine Zidane.
V zraku je za klube prestopnike še nedavno visela tudi prepoved igranja v letošnji Ligi prvakov, a je Uefa grožnje umaknila. Toda v Nyoni še niso rekli zadnje. "Se pa bojim, da bi klubi, če bi se Superliga uresničila in bi dobili dodaten denar, ki jim ga je obljubila JP Morgan, ta denar porabili v trenutku, ne samo za poplačila dolgov, ampak tudi za nove astronomske nakupe igralcev," razlaga strokovnjak za športni marketing Tomaž Ambrožič.
Rešitev ni model, ki prinaša več denarja, ampak vzdržnejše poslovanje. Dražji in dražji nakupi in vse večje zadolževanje se največjim, denimo Juventusu, pri zasledovanju evropskega naslova niso obrestovali. Če pa bi klubi sprejeli trimilijardno posojilo banke, bi to pomenilo katastrofo. "Na takšen način so klube pravzaprav za naslednjih 20 let – ne glede na to, kdo je lastnik – dali v last bankam," še dodaja Ambrožič.
Podpredsednik JP Morgen Chase, Daniel Pinto, pa je prepričan: "Če se s temi postopki posel sklene ali če obstaja kakšen drug način, da podpremo nogomet v regiji, bomo to storili." Vsaj letošnja sezona Lige prvakov torej ni ogrožena, odločitev, ali bodo klubi smeli igrati tudi v naslednji, pa še ni jasna. Glede na trenutno stanje na domačih prvenstvenih lestvicah pa se lahko zgodi, da prihodnjo sezono šest od 12 superligaških klubov v Ligi prvakov sploh ne bo sodelovelo.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.