Prtljaga potnikov ostaja založena na letališču, potniki pa so nanjo primorani čakati. "Na prtljago čakamo že skoraj tri ure in pol. Na letališču so sicer ponudili, da prtljago lahko naknadno dostavijo na dom, vendar bi to lahko trajalo tudi do sedem dni, zato smo se na prtljago odločili kar počakati," je dejala ena izmed potnic.
Zaradi tehničnih okvar so se na letališču odločili tudi za odpoved letov - zmede namreč niso želeli še povečati. Do sedaj je bilo zaradi okvare odpovedanih okoli 30 letov, odpovedanih pa naj bi jih bilo še približno 60. Z nevšečnostmi zaradi odpovedanega leta oziroma zaradi založene prtljage se bo tako skupno srečalo okoli 15.000 ljudi.
To letališče sicer ni edino, ki se srečuje s težavami. Tudi drugo največje britansko letališče London Gatwick je bilo primorano zmanjšati število letov, ker imajo v industriji premalo delavcev.
Letališki kaos strokovnjaki pripisujejo post covidnem času. Letališča namreč niso bila pripravljena na povečano količino letov in potnikov, do katerih je prišlo po ukinitvi koronskih ukrepov.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.