Kvartet direktorjev trdi, da jih je Musk, ko je prevzel Twitter in ga preimenoval v X, odpustil "brez utemeljenega razloga, nato pa si je razlog izmislil sam, da bi se izognil plačilu denarja".
Po njihovih trditvah naj ne bi bili edini, Musk pa naj bi oblikoval vzorec, po katerem je zavračal izplačila odškodnin nekdanjim zaposlenim. Musk obtožb še ni komentiral. Pred tem je družba X dejala le, da so osebje v celoti poplačali, poroča BBC.

Med omenjenimi direktorji je tudi nekdanji vodja Parag Agrawal, ki je tožbo vložil skupaj z nekdanjim finančnim direktorjem Nedom Segalom, nekdanjo glavno pravno direktorico Vijayo Gadde in nekdanjim glavnim svetovalcem Seanom Edgettom. V tožbi trdijo, da jim v skladu s starim sistemom odpravnin pripadajo enoletna plača in delniške nagrade. V tožbi dodajajo, da so jim v podjetju kot razlog za odpuščanje navedli "hudo malomarnost in namerno napačno ravnanje". Kot primer so jim v podjetju dali podpisovanje bonusov za ohranitev zaposlenih pri Twitterju, od katerih jih je bilo po prevzemu več tisoč odpuščenih.
Sedanji X je Musk kupil leta 2022 za 44 milijard dolarjev (40 milijard evrov), potem ko je skušal posel najprej prekiniti, a si je pod grožnjo tožbe premislil in posel izpeljal. Kmalu po prevzemu je odpustil ključne vodje, med njimi tudi omenjene direktorje.
Ti sedaj trdijo, da jih je Musk odpustil, ker je bil jezen, da je posel moral dokončati. Tudi zato naj jim ne bi izplačal milijonskih odškodnin.
To sicer ni prva tožba delavcev, s katero se sooča Musk. Lani je nekdanji kadrovnik vložil skupinsko tožbo zaradi neplačanih odpravnin. Približno 20 ljudi je denar prejelo šele pred kratkim.
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.