Svetovna zdravstvena organizacija (WHO) je izrazila svojo podporo številnim alternativam rokovanja, ki so v zadnjem tednu zaokrožile po spletu.
Singapurska zdravstvena šola Yon Loo Lin School of Medicine je prvotno objavila komični "vodič alternativam rokovanja" v sklopu "Kronik o COVID-19" – ta prikazuje pozdrave brez tradicionalnega rokovanja ali poljubljanja. Med alternativnimi so se znašli "rokovanje" s komolci, pozdrav z nogami, mahanje v pozdrav ...
Vodja oddelka WHO za pripravljenost na globalno nevarnost nalezljivih bolezni Sylvie Briand je na Twitterju delila posnetek alternativ ter ob tem zapisala, da se "moramo prilagoditi novi bolezni".
Med najbolj popularnimi alternativami se je znašel pozdrav z nogo oziroma t. i. "footshake", posnetki katerega so zatem zaokrožili po družbenih omrežjih, tudi z območij, ki jih je izbruh koronavirusa najbolj prizadel.
Vietnamska pesem o koronavirusu postala viralni hit
Vietnamsko ministrstvo za zdravje pa se je boja z izbruhom koronavirusa lotilo z izdajo animiranega posnetka, ki opozarja na nevarnosti novega virusa. Z besedilom, kot je "umivaj si roke vsaj 20 sekund" in "ne dotikaj se ust, nosu, oči", pa na zabaven način prikazuje ukrepe proti širjenju koronavirusa.
Pesem Ghen Co Vy je postala popularna po vsem svetu, predvsem zaradi melodije, ki gre hitro v uho, v svoji oddaji Last Week Tonight pa je nanjo zaplesal tudi komik John Oliver. Pesem pa je navdihnila tudi izziv na družbenem omrežju TikTok.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.