Po napovedih naj bi spomini bivše nemške kanclerke na okoli 700 straneh izšli v 30 državah. Knjigo je Merklova napisala skupaj s svojo dolgoletno politično svetovalko Beate Baumann.
Merklova je v času svojega kanclerskega mandata prestala številne krize, vključno z begunsko krizo leta 2015 in pandemijo covida-19. Po navedbah založbe se bo knjiga ozrla na kanclerkino življenje in delo v dveh nemških državah, na 35 let v nekdanji komunistični DR Nemčiji ter na 35 let v ponovno združeni Nemčiji.

V sporočilu za javnost je Merklova, ki se je leta 1954 rodila v Hamburgu, a se je kmalu zatem z družino preselila v nekdanjo DR Nemčijo, pojasnila, da je o vprašanju svobode na politični in osebni ravni razmišljala vse življenje.
"Brez demokracije ni svobode, ni ustavne države, ni zaščite človekovih pravic," je sporočila nekdanja predsednica nemških krščanskih demokratov (CDU). Na osebni ravni, je dodala, ji svoboda pomeni, "da se ne nehaš učiti, da ti ni treba obstati na mestu, ampak da si sposoben, da greš dlje, tudi po odhodu iz politike".
Na bolj oseben način naj bi knjiga, kot so še sporočili iz založbe, osvetlila otroštvo, mladost in študij Merklove v NDR ter ponudila vpogled v dramatično leto 1989, ko je padel Berlinski zid in se je začelo politično življenje bivše nemške kanclerke. V ospredju bodo tudi pogovori z mogočnimi mednarodnimi politiki ter prelomnice v kriznih časih. Kot še obljublja založba, bodo bralci dobili vpogled v sprejemanje pomembnih odločitev, v knjigi pa naj bi ponudila tudi "edinstven pogled v notranjost moči".
Merklova je bila na čelu največjega evropskega gospodarstva med letoma 2005 in 2021. Bila je tudi prva nemška kanclerka.
KOMENTARJI (32)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.