Včeraj je v javnost pricurljala novica, da sta zakonca Đoković večinska lastnika danskega podjetja QuantBioRes, ki razvija zdravilo proti covidu-19.
Ko pobrskamo po spletu, ugotovimo, da je o poslovanju podjetja znanega le malo. QuantBioRes je biotehnološko podjetje, ki se – kot lahko preberemo na njihovi spletni strani – ukvarja z razvijanjem zdravljenja in zdravil proti boleznim, ki jih povzročajo retrovirusi in odporne bakterije.
Izvršni direktor podjetja, Ivan Lončarević, je včeraj za Reuters potrdil, da podjetje razvija peptid, ki preprečuje okužbo s koronavirusom v človeški celici, pričakuje pa, da se bodo to poletje začela klinična preizkušanja v Veliki Britaniji. Ob tem pa je poudaril, da razvijajo zdravljenje, in ne cepiva. Pri razvoju zdravila sodeluje dvanajst raziskovalcev iz Danske, Avstralije in – zanimivo – Slovenije. Dansko podjetje uporablja pri razvoju t. i. model resonančnega prepoznavanja, kar potrjuje tudi Lončarević.
Iz javno dostopnih dokumentov je razvidno, da ima Novak v lasti 40,8 odstotka, žena Jelena pa 39,2 odstotka družbe. Manjšinska lastnika sta zakonca Slingsby iz Velike Britanije. 80-odstotna lastnika podjetja sta postala že junija 2020.
Kakšna prihodnost čaka prvega tenisača sveta po dramatični avstralski sagi z vizumom, še ni popolnoma jasno. Neugodne novice zanj prihajajo tudi iz Francije. Dan po odločitvi, da mora zapustiti Avstralijo, kjer ne bo branil naslova na teniškem turnirju za veliki slam, se je je oglasila francoska vlada in objavila, da covidno potrdilo ne bo potrebno zgolj za amaterske in profesionalne francoske športnike, temveč tudi za vse tuje športnike, ki prihajajo v Francijo tekmovat.
KOMENTARJI (146)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.