Skupina se je predstavljala kot jogijska skupnost, a v naboru storitev joge sploh ni bilo. So pa "jogiji" prodajali usluge po njihovo t. i. gejš, ranljivih žensk, ki so jih izkoriščali za spolne odnose z bogatimi moški, s čimer je sekta ob gori denarja pridobila tudi velik vpliv. Ob policijski preiskavi so ugotovili, da se družba ni ukvarjala le s trgovanjem spolnih uslug, ampak tudi s pranjem denarja, drugimi neprostovoljnimi oblikami dela in nezakonitim opravljanjem medicinskih dejavnosti.
Sekta je delovala več kot 30 let, njihov vpliv je dosegel tudi ZDA, skupaj so aretirali 19 ljudi, šest osumljencev pa še iščejo. Ženske, ki so jih izrabljali za dosego svojih interesov, so v svoje kroge privabili z obljubami po večni sreči.

Ženske so nato pošiljali po državi, v ZDA in Urugvaj, kjer so skrbele za posebne člane, t. i. gajšade VIP, moške z veliko denarja in močnim vplivom. Moški, od katerih voditelji sekte niso imeli koristi, takih ugodnosti niso prejemali.
Spolna srečanja so bila med člani oglaševana kot oblika zdravljenja, ki naj bi omogočala vzpenjanje po sedmih hierarhičnih stopničkah na šolski lestvici. Za hitro napredovanje so lahko člani voditeljem tudi donirali denar ali pa jim prepisali druga sredstva. Po navedbah pravosodnega uradnika je skupina imela okoli pol milijona evrov mesečnih prihodkov.
Sredstva so pridobivali tudi s prodajo "zdravil" proti aidsu in odvisnosti od drog, tablete za spanje ipd. Njihova psevdozdravstvena dejavnost se je v obliki podružnic CMI Abasto razširila tudi v ZDA. Med člani sekte so bili tudi odvetniki in računovodje, ki so voditeljem svetovali o porabi denarja in jih učili pravil mreže za pranje denarja. Ustanovili so več podjetij in vlagali v nepremičnine v ZDA in Argentini.
Izkoriščali tudi otroke
A za spolno delo niso izkoriščali le žensk, med njimi so bili tudi otroci. Eden izmed njih je bil Pablo Salum. Pripadnici skupine sta bili tudi njegova mati in sestra. "Ko smo dopolnili 11 ali 12 let, nam je vodja določil osebo, s katero smo morali imeti spolni odnos," je opisoval pravila. Mlajši otroci so bili prisiljeni prisostvovati aktu. Salum se je organizaciji pridružil, ko je imel osem let, njegova sestra jih je takrat štela 14.

Delo nižjih pripadnikov sekte je vsebovalo elemente suženjstva. Morali so opravljati nizkotna dela brez prejemanja kakršnega koli plačila, vsak ukaz so morali opraviti brez vprašanj in kakršnih koli dvomov, je povedal nekdanji član Carlos.
S sekto sodeloval tudi Placido Domingo
V škandal se je vpletel tudi slavni tenorist Placido Domingo, ki se je v policijsko preiskavo ujel avgusta med racijo buenosaireške policije na šolo joge. Ker je v državi prostitucija zakonita, proti njemu niso vložili obtožnice, je povedal eden izmed policistov, ki ni želel biti poimenovan.
Preiskava policije je tudi pripeljala do telefonskega pogovora, v katerem se je moški, ki so ga identificirali za Dominga, z domnevno vodjo sekte, koncertno pianistko Suzano Mendelievič, dogovarjal za spolno srečanje v svojem hotelu.
V enem izmed pogovorov se Mendelievič z drugim voditeljem sekte dogovarja, da bi v skupino rada privabila Dominga. Spet drug posnetek pogovora z voditeljem Juanom Percowiczem pa priča, da je Suzana želela Dominga odpeljati v t. i. muzej (prostor v 10. nadstropju, namenjen za druženje gejš in gejšadov VIP). 75-letna Mendelievič in 84-letni Percowicz sta bila v avgustovskih racijah prav tako pridržana, trenutno sta oba v hišnem priporu.

Medtem se je pevec poskušal od škandala oddaljiti. "Seveda nimam nič s tem," je 81-letnik v svoj zagovor povedal konec avgusta. Za mehiške medije je sicer potrdil, da je glas v telefonskih pogovorih res njegov, a da za kriminalna dejanja združbe ni vedel. "Počutim se, kot da so me prijatelji izkoristili," je povedal.
Z njegovim besedam navzkriž pa stoji Carlosova policijska izjava. Povedal je, da je v 90. letih prejšnjega stoletja Dominga večkrat videl pred šolo joge, enkrat je bil celo častni gost. Takrat je voditeljem šole celo ponudil obisk Evrope na njegove stroške.
"Na večerji je rekel: "Gremo vsi v Evropo," vse je vabil, celotno mizo," se je spominjal Carlos. Za Domingovo mizo so bili klasični glasbeniki, za katere policija pravi, da so bili del vodstva skupine, med drugim Rubén D'Artagnan González, Verónica Iacono in že omenjena Mendelievič. V Evropo so z Domingom odšli vsi trije.
Imena drugih povezanih vplivnih moških, ki so bili kakor koli povezani s sekto, niso znana, a preiskava še ni zaključena. Organi pregona trenutno preiskujejo vsebino diskov in škatel, polnih erotičnih fotografij in videoposnetkov. Večina srečanj je potekala v šoli joge v Buenos Airesu.
Obtožbe proti Domingu segajo v leto 2019
Že leta 2019 se je več žensk oglasilo, da se je Domingo do njih obnašal neprimerno. Takrat se je na portal AP z obtožbami proti Domingu obrnilo več kot 20 žensk. Obtožile so ga neprimernega vedenja, spolnega nadlegovanja, ki je vključevalo otipavanje, vztrajne nočne klice, zalezovanje v garderobah in siljenje v spolne odnose v zameno za napredovanje v svetu opere. Več žensk je tudi povedalo, da jih je poklicno kaznoval, ker so ga zavrnile.
Pevec je takrat obtožbe zanikal, preiskave Ameriškega ceha glasbenih umetnikov, kjer je Domingo opravljal delo generalnega direktorja, pa je ugotovil, da so vse obtožbe verodostojne. Obtožbe in poznejše ugotovitve so ustavile Domingovo kariero v Združenih državah, čeprav še vedno nastopa v drugih delih sveta.
Nova razkritja so na opernega zveznika znova preusmerile veliko nezaželene pozornosti. Enega izmed njegovih koncertov v Čilu so že odpovedali, uradno zaradi logističnih razlogov.
KOMENTARJI (41)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.