Napad z dronom na rafinerijo Yasref ob obali Rdečega morja je vodil k začasnemu zmanjšanju njene proizvodnje. Dobave bodo sicer nemotene, saj bo zamujeno Aramco pokril iz rezerv. Žrtev v napadu ni bilo.
Uradniki so napad, ki je sledil sobotnemu napadu z droni na terminal za distribucijo naftnih proizvodov v mestu Jizan na jugu države, obsodili.
Hutiji, ki jih podpira Iran in proti kateri Savdska Arabija v Jemnu vodi vojaško koalicijo, so sporočili, da so danes napadli vrsto "vitalnih in pomembnih" točk, vključno z Aramcovimi obrati.
Koalicija je na drugi strani zatrdila, da je prestregla in uničila balistične rakete, usmerjene proti Jizanu, ter devet oboroženih dronov, ki so ciljali druga mesta v kraljevini. Po prvih ugotovitvah naj bi med drugim Hutiji ciljali tudi obrat za razsoljevanje vode Al Šakik.
Hutiji so sicer pred nekaj dnevi zavrnili povabilo šestčlanskega Sveta za sodelovanje v Zalivu na pogovore o jemenskem konfliktu, ki bi se odvili v Rijadu od 29. marca do 7. aprila.
Jemen je od leta 2014 prizorišče vojaških spopadov med silami jemenske vlade, ki uživa podporo vojaške koalicije pod vodstvom Savdske Arabije, ter uporniškimi Hutiji, ki jih podpira Iran in nadzorujejo severni del države, vključno s prestolnico Sana. Konflikt je neposredno in posredno terjal že več sto tisoč življenj.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.