V vzhodni Nemčiji se iz krošenj dreves dvigajo stolpiči mogočnega gradu. Na njegovem pročelju pa tabla, ki obiskovalce obvešča o tem, da so vstopili v novo državo – Königreich Deutschland oziroma (samooklicano) Kraljevino Nemčijo. Znotraj mogočne zgradbe se skriva mračna soba, obdana z lesom, v njej pa sedi samooklicani kralj Peter Prvi.
Od kronanja, na katerem so mu slovesno podelili žezlo in krono, je minilo približno deset let. Takrat je v obtok med 5000 prebivalcev kraljestva prišla tudi nova valuta in nova različica osebnih izkaznic. Prav tako so si izbrali svojo zastavo. Peter Prvi se je za potezo ustanovitve lasnega kraljestva odločil po izgubi na lokalnih in parlamentarnih volitvah. "Čutil sem, da nimam druge izbire," je povedal za BBC.

Poleg mračne lesene sobe za sprejeme samooklicani kralj pogosto uporablja tudi sosednjo sobano s razkošnimi fotelji in blestečim lestencem. Postavitev obkrožajo luči, kamere in mikrofoni – to je njegov televizijski studio, v katerem poskuša ustanoviti lasten televizijski program.
Samooklicana kraljevina ne priznava nemške države
Verjame, da se razlikuje od uradnikov v nemškem sistemu, saj da ima "pošteno srce" in si želi "svet spremeniti na bolje". A njegove aktivnosti so pogosto v nasprotju z nemško zakonodajo. Moški s pravim imenom Peter Fitzek ima več obsodb zaradi vožnje brez vozniškega dovoljenja in vodenja lastnega programa zdravstvenega zavarovanja. Prav tako je bil več let v zaporu zaradi poneverbe denarja svojih državljanov, a je bila obsodba pozneje razveljavljena.
Prekrški mu sicer ne povzročajo skrbi, saj njegova samooklicana kraljevina nemške države ne priznava. "Verjamem, da je nemška država samouničevalna in bolna," je dodal. Kljub temu je izpostavil, da njegova 'kraljevina' nima nasilnih namenov in ne pripravlja državnega udara, kot je to v tem tednu načrtovalo skrajno gibanja Reichsbürger (Državljani rajha), ki ga vodi 71-letni samooklicani princ Henrik XIII.
Kljub temu, da je po besedah Petra Prvega njegova kraljevina miroljubna, pa jo nemška regionalna služba že več kot dve leti podrobno spremlja. Kot so povedali, samooklicane skupnosti razumejo kot grožnje, saj da gre za kulte oziroma ekstremistično ideologijo, kjer podpirajo razne teorije zarot.
Vasice samooklicanega kraljestva oddaljene več sto kilometrov
V samooklicani Kraljevini Nemčiji prebiva 5000 ljudi, svoje posestvo pa si želijo še razširiti. Skupnosti, ki 'pripadajo' vladavini Petra Prvega se sicer ustanavljajo tudi izven središča ob gradu. Ena izmed njih se nahaja približno 240 kilometrov stran. V vasi Bärwalde živi približno 30 samooklicanih Petrovih podložnikov. Nastanjeni so ali v glavni stavbi ali pa prikolicah, naselje pa obdajajo polja in gozd.

Kot pravijo prebivalci, nemškega davka ne plačujejo, prav tako svojih otrok ne pošiljajo v nemške šole. Upoštevajo le zakone kraljevine. "Kraljestvo lahko zagotovi vse, kar potrebujete v vsakdanjem življenju. Hrano in socialno varnost," pravi Benjamin. Ne zaupajo niti sodobni medicini, zagovarjajo predvsem naravne alternative. Zaradi močnih stališč proti ukrepom proti koronavirusu pa so se podali tudi na ulice.
Nemec, ki živi v sosednji vasi, pa pravi, da se z njihovim načinom življenja ne strinja. Kot je dodal, so skupnost Reichsbürgerjev dolga leta obravnavali kot šalo, a da jih država zaradi nekonvencionalnih prepričanj in števila pripadnikov jemlje vse bolj resno.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.