
"Prosimo, da se napetosti umirijo," sedaj pozivajo v sindikatu in javnost naprošajo, naj počaka do zaključka uradne preiskave. Zahtevajo tudi spremembo zakona o nasilju in javni varnosti, da ne bi krivili policistov, ki so, kot trdijo, v takšnih situacijah dolžni ukrepati po veljavnem zakonu o prekrških zoper javni red in mir.
"Pogosto je policija dolžna prijaviti vse udeležence dogodka, tudi tiste, ki se v napadu branijo, in ne le tistih, ki so napad začeli," so poudarili v sporočilu za javnost, ki ga povzema Dnevnik.hr.
Sindikat podpira tudi zahtevo Hrvaške gorske reševalne službe, naj napad na njihovega člana kvalificirajo kot napad na uradno osebo, nasilje na Platku pa so ostro obsodili. Na javnost apelirajo tudi, naj "nehajo vnašati razdor med uslužbence ministrstva za notranje zadeve in hrvaško gorsko reševalno službo".
Hrvaška javnost je bila sicer do dela policije kritična, ker so javnost o pretepu obvestili šele tri dni po incidentu in ker so vse tri napadalce prijavili zgolj zaradi prekrška in ne zaradi kaznivega dejanja.
Hrvaški spletni portal Index.hr je nato razkril še, da je oče enega od udeleženih v pretepu član vladajoče stranke HDZ, aktiven predvsem v lokalni podružnici stranke. Policiji so zaradi povezav s političnim vrhom očitali, da je ravnala nestrokovno in primer poskušala prekriti.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.