Po hudih poplavah v Nemčiji, Belgiji in na Nizozemskem strašljivi posnetki poplav prihajajo tudi iz Kitajske. Med drugim je voda poplavila sistem podzemne železnice v mestu Žengžou, na severu države je poškodovan sloviti tempelj Shaolin, znan po budističnih menihih, ki učijo borilne veščine.
V torek sicer ni bilo nobenih poročil o morebitnih smrtnih primerih ali poškodovanih, a z videoposnetkov, objavljenih na družbenih omrežjih, je razvidno, da so bile z vodo, globoko vsaj meter, prekrite celotne soseske, poroča AP.
Več kot 10.000 prebivalcev province Henan se je bilo primoranih evakuirati v zavetišča, je poročala kitajska tiskovna agencija Xinhua. Pokrajina, v kateri se nahaja tempelj Shaolin, pa tudi številna druga kulturna območja, je ena najbolj naseljenih delov Kitajske, ki predstavlja tudi glavno bazo za industrijo in kmetijstvo.
Poplave na Kitajskem v poletnih mesecih sicer niso nič nenavadnega, vendar pa so stroški, zaradi širitve mest in delitve kmetijskih zemljišč, po poplavah čedalje večji.
Nedavno smo poročali tudi o hudih poplavah po Evropi. V neurjih v Nemčiji je umrlo več kot 160 ljudi, a razmere na nekaterih poplavnih območjih se vendarle nekoliko umirjajo. V bavarskem Passau se je znižala gladina Donave, dobre novice prihajajo tudi iz drugih delov Nemčije. Tokratne poplave veljajo za najhujše v Nemčiji v zadnjih desetletjih. Te so v zadnjih dneh prizadele tudi Belgijo, Nizozemsko, Francijo, Švico in Luksemburg ter tudi Avstrijo.

KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.