Ko je Alexander Thomson, urednik BBC World Service za vzhodno Afriko in Daljni vzhod, septembra lani umrl, je za seboj pustil kar zajetno premoženje. Med drugim hišo v Kentu, 18-metrsko sto let staro barko in številne umetnine, med njimi redko vazo iz kitajskega porcelana, vredno več kot 23.400 evrov. Celotno premoženje je ocenjeno na več kot 469.000 evrov.

Toda 71-letni Thomson ni bil poročen, ni imel lastne družine, prav tako pa ni pustil oporoke. Zato se je postavilo vprašanje, komu bo pripadla dediščina. "Samo ena od Alexandrovih dveh sester je imela otroke in sprva je kazalo, da bo dediščina pripadla Thomsonovi nečakinji in nečaku," je dejal Danny Curran, izvršni direktor podjetja Finders International, ki je specializirano za iskanje dedičev, kadar pokojnik nima bližnjih sorodnikov ali ne zapusti oporoke.
Toda ko so na njegovem domu našli fotografije nekakšne ceremonije v Indoneziji in še fotografijo neznane indonezijske deklice, so sprožili globalno iskalno akcijo, da bi s pomočjo detektivov ugotovili, ali je imel pokojnik morda kakšnega otroka. "Pomislili smo, da moramo preveriti ta vidik in videti, kaj se tukaj dogaja. Kajti če ima odtujene otroke ali otroke, ki jih ni videl veliko let, so ti po zakonodaji še vedno upravičeni do dediščine," je za britanske medije pojasnil Curran.
"Poglobljena forenzična raziskava naše ekipe je na koncu razkrila, da ima mlado hčerko v Aziji," je dejal.
Thomson, ki se je rodil v Singapurju, se je namreč pred leti versko poročil v Indoneziji. Zakonska zveza sicer ni bila zakonita, vendar pa se je paru leta 2006 rodila hčerka. In 15-letnica bo zdaj zakonito podedovala očetovo zapuščino. "Prepričani smo, da bi si to želel tudi Alexander," je zaključil Curran.

KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.