Po podatkih francoske neodvisne komisije za spolne zlorabe v Cerkvi (CIASE) je med letoma 1950 in 2020 od 2900 do 3200 pripadnikov katoliške duhovščine posililo ali spolno nadlegovalo 216.000 mladoletnikov ali ranljivih odraslih v Franciji. To število pa lahko po ocenah predsednika neodvisne komisije za spolno zlorabo Jeana-Marca Sauveja variira in se poveča na približno 330.000, če upoštevamo tudi žrtve nasilnežev, ki niso bili duhovniki, vendar so bili na drug način povezani s Cerkvijo – katoliške šole, programi za mlade ipd.
Sauve je še dodal, da je verjetnost, da bodo otroci zlorabljeni v okviru Katoliške cerkve, večja kot v državnih šolah, na poletnih taborih ali v katerem koli družinskem okolju.
Sauve je dejal, da je bila zloraba sistemska, in dodal, da je Cerkev že leta "kazala globoko, popolno in celo kruto ravnodušnost" glede poročil o zlorabah."Ko je bila obveščena o zlorabah, Cerkev ni sprejela strogih ukrepov, potrebnih za zaščito otrok pred naslneži," je še dodal Sauve.
V začetku leta, še preden so bile znane končne ugotovitve, je Sauve dejal, da je boji, "da bo število žrtev preseglo 10.000". Sedaj, ko je poročilo na mizi, pa se domneva, da je končno število 30-krat večje od zgodnje ocene.
Približno 2,6 odstotka od skupaj okoli 115.000 duhovnikov in sodelavcev, ki so takrat delovali v Katoliški cerkvi v Franciji, je sodelovalo pri predofilskih zločinih.
Izsledke preiskave je CIASE predstavil na jutranji novinarski konferenci. Poročilo je zelo obsežno, saj obsega 2500 strani. Preiskava je trajala dve leti in pol.
Francois Devaux, ustanovitelj združenja žrtev 'La Parole libérée' (Osvobojena beseda), je danes zjutraj na začetku novinarske konference nagovoril člane komisije: "Vem, iz kakšnega pekla ste se vrnili. Raziskovali ste najtemnejše in najbolj ogabne podrobnosti. Spustili ste se v najbolj neznosne globine, v tisto, kar je videti kot množično grobišče raztrganih duš Cerkve. Za vaš izjemen trud se vam iskreno zahvaljujemo."
Francoska katoliška cerkev je po objavi poročila izrazila sram in žrtve prosila odpuščanja. Predsednik Francoske škofovske konference (CEF), nadškof Eric de Moulins-Beaufort, je izrazil "sram in grozo" nad ugotovitvami preiskovalne komisije. "Moja današnja želja je, da vsakega od vas prosim odpuščanja," je dejal.
Papež Frančišek je ob objavi poročila izrazil veliko žalost, je sporočil tiskovni predstavnik Vatikana Matteo Bruni. "Njegove misli so z žrtvami, z veliko žalostjo za njihove rane in hvaležnostjo za pogum, da so o zlorabah spregovorile," je dejal ter dodal, da so papeževe misli tudi s Cerkvijo v Franciji, za katero upa, da se bo lahko podala na pot odrešenja. Papež je sporočil tudi, da moli za vse vernike v Franciji, zlasti žrtve zlorab.