Še pred dvema letoma je Zuckerberg dejal, da takšnih objav, zaradi "napačnega razumevanja" ljudi, ne bi smeli samodejno odstranjevati, v ponedeljek pa je sporočil, da je zaskrbljen zaradi naraščanja antisemitizma v svetu in nerazumevanja holokavsta in da je treba prepovedati vse sporne vsebine o grozodejstvih, ki so se dogajala nad Judi v drugi svetovni vojni.
"Če bo nekdo na Facebooku iskal podatke o holokavstu, ga bomo takoj preusmerili k uradnemu viru, kjer bo dobil natančne informacije," je še pojasnil. Opozoril je, da je ta odločitev tudi njemu predstavljala "notranji boj", saj se je moral odločiti, kaj je bolj pomembno, svoboda govora ali omejitev sovražnega govora.
"Postaviti je treba mejo med sprejemljivim in nesprejemljivim govorom," je poudaril in dodal, da "v trenutnem stanju, ki vlada v svetu, verjamem, da je ta odločitev pravilna".
Facebookovo odločitev je pozdravil tudi Svetovni judovski kongres."Zanikanje holokavsta in njegovo banaliziranje je orodje za širjenje sovraštva in lažnih zarot do Judov in drugih manjšin," so sporočili in dodali, da so se že več let borili za odstranitev tovrstnih vsebin.
Zuckerberg je še opozoril, da je Facebook v zadnjih tednih z več različnimi kampanjami proti sovraštvu izbrisal in prepovedal določene račune, uvedel pa je tudi omejitev glede razkritja namerno zavajajočih informacij o epidemiji koronavirusa.
KOMENTARJI (13)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.