Zadnji podatki se nanašajo na teden do 11. aprila in kažejo, da je kriza, povezana s covidom-19, odnesla delovna mesta po vsej državi in v vseh sektorjih. 5,245 milijona novih prošenj je tik nad pričakovanji analitikov. Še en slab teden sledi tistemu, ko je v tednu poprej za nadomestilo prvič zaprosilo 6,6 milijona delavcev. Teden pred tem je bil s 6,9 milijona novih prošenj rekorden.
Podatki kažejo na upočasnjevanje zapiranja delovnih mest, a bo število prošenj v prihodnjih tednih predvidoma ostalo visoko. V primerljivem tednu lani je za nadomestilo zaprosilo le 203.000 ljudi.
Pri tem se na urade ameriškega ministrstva za delo zgrinja bes, ker imajo mnogi zaradi velikega navala težave pri oddaji prošenj za nadomestilo. Zaradi zamud je pričakovati, da se bo del učinka koronavirusa pokazal šele v prihodnjih tednih.
Med prvimi so bili prizadeti delavci v turizmu, restavracijah, trgovini na drobno in transportu, sledili pa so delavci v predelovalnih dejavnostih, gradbeništvu, medijih in celo zdravstvu.
ZDA so država, ki jo je novi koronavirus doslej prizadel najbolj; našteli so okoli 640.000 primerov okužbe in več kot 30.000 smrti. Zaradi epidemije so ZDA izgubile že skoraj vsa delovna mesta, ustvarjena od globalne finančne krize.
KOMENTARJI (41)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.