V požaru je umrlo 17 ljudi, od tega osem otrok, najmlajši je bil star dve leti. Večina žrtev je umrla zaradi posledic vdihovanja dima. V 120-stanovanjski stolpnici so večinoma živeli priseljenci iz afriških držav.

Stanovalce zastopa znani odvetnik Benjamin Crump, ki je med drugim zastopal tudi družino temnopoltega Georgea Floyda, katerega smrt med policijsko aretacijo v Minneapolisu je sprožila proteste po vseh ZDA. Pomembna točka v tožbi so tudi v tem primeru očitki o rasizmu. "Veliko nas verjame, da se, če bi bili to beli državljani, ne bi pogovarjali le o civilni tožbi, ampak o kazenskem pregonu," je dejal Crump.
Med mrtvimi je bilo tudi veliko muslimanov. Verski vodja priseljencev iz Gambije, šejk Musa Drammeh, je dejal, da so ljudje umrli, ker so živeli v Bronxu in se jim ameriške sanje ne bi nikoli uresničile. Dodal je, da verjetno ne bi umrli, če bi živeli sredi Manhattna.

Tožba je bila vložena proti podjetjema Bronx Park Phase III Preservation in Bronx Phase III Housing Co. ter trem investicijskim družbam, ki imajo v lasti nepremičnine, vredne več milijard dolarjev, in v revnih predelih mesta prejemajo tudi visoke zneske javnih subvencij.
Tiskovni predstavnik lastnikov, James Yolles, je za Washington Post izjavil, da je tožba neutemeljena, dejstva pa da bodo pokazala, da niso lastniki zagrešili ničesar. Žrtvam namerava pomagati tudi država New York, ki je zanje že odmerila dva milijona dolarjev.