Potem ko je šef ameriške pošte zmanjšal obseg nadur, omejil transport pošte in dostavo pošte po koncu delovnega časa, napovedal odstranjevanje sortirnih strojev in celo poštnih nabiralnikov, so se burno odzvali kritiki, prepričani, da skuša tako pomagati Donaldu Trumpu k vnovični izvolitvi.
Louis DeJoy zdaj pravi, da bodo spremembe v delovanju pošte uvajali šele po volitvah, ki bodo novembra, to pa naj bi pomirilo kritike, ki so že pozivali tudi k množičnim protestom. Dejal je, da upa, da bo ta odločitev prekinila ugibanja, da se vpleta v volitve. Prav tako bo pošta še okrepila svojo dejavnost, ko gre za raznos volilne pošte.
Se bo pa vseeno o svojih namerah moral zagovarjati pred politiko, napovedane spremembe namreč kritizirata oba politična pola.
Pristojni menijo, da bo pošta v ameriških volitvah tokrat odigrala še posebej pomembno vlogo, saj želi veliko ljudi zaradi pandemije covid-19 glasovati po pošti.
Na drugi strani predsednik Trump zavrača idejo, da bi bila ameriška pošta upravičena do dodatnih sredstev. Poudarja, da ima ameriška pošta zakoreninjene finančne težave, ki jih ni mogoče rešiti s kupčkom denarja, ampak le z resno reformo.
Na drugi strani demokrati menijo, da bi morali v 25-milijardni paket pomoči podjetjem za spopadanje s posledicami pandemije vključiti tudi pošto. Zavračanje podpore poštnim storitvam pa so označili kot napad na demokracijo. Ideji o podpori pošti je naklonjenih tudi veliko republikancev.
Ameriška pošta ima sicer v času spleta in pametnih telefonov podobne težave kot pošte po svetu – uporabnikov storitev je vse manj, s tem pa je tudi vse manj prihodkov.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.