V Avstraliji je za uporabo telefona med vožnjo zagrožena kazen v višini 1.078 avstralskih dolarjev (650 evrov), a 33-letnica se je kazni poskušala izogniti in jo izpodbijati prek spleta, kjer pa je v okvirčke z osebnimi podatki navajala podatke pokojnega pilota Ashleyja Jenkinsona, ki ga osebno ni poznala. Njegove podatke je pridobila iz nekrologa, saj je bil britanski pilot ena od štirih smrtnih žrtev januarskega trčenja dveh helikopterjev v Brisbanu.
Obvestilo o globi je nato prejela družina pokojnika, ki je o zmedenem dogajanju obvestila policijo. Bennettova se je nato skušala izogniti še soočenju s sodnikom. Krivdo je želela priznati kar prek elektronske pošte, kar pa je sodnik zavrnil.
V sredo se je nato zglasila na sodišču, kjer so na glas prebrali njeno elektronsko opravičilo: "Opravičujem se vsem, ki jih je dejanje razburilo," je zapisala. Kot razlog za prelaganje kazni je navedla, da je imela v tistem času osebne in finančne težave, svoje dejanje pa, da je poskušala preklicati naslednje jutro. Krivdo je sedaj priznala.
Tragična nesreča
Nesreča, v kateri je umrl pilot Jenkinson, se je zgodila v začetku leta v zvezni državi Queensland ob priljubljenem obalnemu mestu Gold Coast, pri čemer so umrli štirje ljudje, več je bilo ranjenih. Helikopter, ki je ravno vzletal, je strmoglavil, drugi, ki je pristajal, pa je kljub trčenju uspel pristati, a z veliko škodo.
Pilot drugega helikopterja je dejal, da radijskega klica tik pred nesrečo ni slišal. A čeprav se klica ne spomni, to še ne pomeni, da ta ni bil opravljen, pravi avstralski urad za varnost v prometu. Preiskava nesreče, v kateri so umrle štiri osebe, še več pa je bilo ranjenih, je še v teku.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.