"Porošenko" in Cameron sta si izmenjala več besedilnih sporočil, nato pa naj bi se celo slišala po videoklicu. Domnevni Porošenko naj bi Camerona zaprosil za kontakte drugih oseb, potem pa je britanski minister postal sumničav in prenehal odgovarjati.
"Ministrstvo je opravilo preiskavo in potrdilo, da sporočila in videoklic niso bili pristni ter da je šlo za potegavščino," so sporočili v izjavi. "To objavljamo za primer, če bi bil videoposnetek zunanjega ministra zmanipuliran in pozneje uporabljen, in da bi se te grožnje zavedali tudi drugi."

"Zunanji minister obžaluje svojo napako, vendar meni, da je pomembno opozoriti na takšno ravnanje in okrepiti prizadevanja za preprečevanje uporabe dezinformacij," so dodali.
Gre za zadnjo v vrsti potegavščin, uperjenih proti britanskim politikom, za katere je bila v preteklosti obtožena ruska država. Leta 2022 se je tako prevarant izdajal za ukrajinskega predsednika vlade in poklical Bena Wallacea, takratnega obrambnega ministra, in Priti Patel, ki je bila notranja ministrica.
Vsi svetovni politiki so bili sicer v zadnjih mesecih večkrat opozorjeni na naraščajočo nevarnost dezinformacij, zlasti z izboljšanjem tehnologije umetne inteligence. Opozorila glede dezinformacij se še bolj krepijo pred evropskimi volitvami, v Združenem kraljestvu so na televizijskih programih napovedali, da bo državo "preplavila propaganda, ki jo je ustvarila umetna inteligenca".
KOMENTARJI (8)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.