"Med načrtovanim pregledom smo odkrili komponento, ki ni delovala, kot bi morala," so v izjavi za francosko tiskovno agencijo AFP zapisali v ameriškem letalskem velikanu. Ob tem so dodali, da bodo zamenjali okvarjeni del in nadaljevali testne lete, ko bo letalo pripravljeno. Družba je tako potrdila poročanje spletne strani z novicami o letalstvu The Air Current.
Novo letalo 777X z dvema prehodoma naj bi postalo največje delujoče dvomotorno potniško letalo na svetu. Letalske družbe naj bi po navedbah AFP naročile že več kot 500 takšnih letal, a v komercialne namene še niso bili uporabljeni.
Težave imajo drugi modeli serije 777, zaradi česar so lansiranje treh modelov iz serije iz leta 2020 prestavili na leto 2025.
Boeing se v zadnjih letih sooča s številnimi pomisleki glede varnosti in nadzora kakovosti, potem ko je bil vpleten v več afer in incidentov. Nov pritisk na podjetje je sprožil januarski incident, ko je letalo boeing 737 max 9 družbe Alaska Airlines zasilno pristalo, potem ko mu je med letom odpadel panel z vrat.
Zadnji odmevnejši dogodek pa se je zgodil maja, ko je boeing 777-300ER letalskega prevoznika Singapore Airlines na letu iz Londona v Singapur nad Mjanmarom zajela ekstremna turbulenca. Posledično je prišlo do nenadnega padca nadmorske višine za 54 metrov, nepripete potnike pa je ob tem silovito odbilo v strop potniške kabine. V dogodku je umrl 73-letni Britanec, več drugih potnikov in članov posadke pa je utrpelo poškodbe glave, možganov in hrbtenice.
Vodenje družbe je v začetku meseca prevzel 64-letni Kelly Ortberg, ki se je zavezal, da bo povrnil zaupanje v proizvajalca letal. Ob tem je napovedal, da bo delo opravljal iz Seattla, kjer je bil do selitve v Chicago leta 2001 sedež družbe. S tem naj bi bil bližje programu komercialnih letal.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.