Ameriški predsednik Joe Biden je v petek odgovarjal na vprašanja novinarjev o dezinformacijah na družbenih omrežjih. "Ubijajo jih. Edina pandemija, ki jo imamo, je med necepljenimi," je dejal.
Dezinformacije so se med pandemijo razširile po družbenih omrežjih, vključno s Facebookom, Twitterjem in YouTubom. Podjetja se zato v zadnjem času srečujejo s kritiki, češ da ne storijo dovolj za nadzor nad škodljivimi vsebinami, objavljenimi na njihovih platformah.
Pri Facebooku so v odzivu poudarili, da svojim uporabnikom zagotavljajo zanesljive informacije. "Ne bodo nas zmotile obtožbe, ki niso podprte z dejstvi," je v petek dejal tiskovni predstavnik Facebooka Kevin McAlister. "Dejstvo je, da si je več kot dve milijardi ljudi na Facebooku ogledalo verodostojne informacije o covidu-19 in cepivih, kar je več kot kjerkoli drugje," je še dodal.
Podjetje v nasprotju z Bidnovim prepričanjem ocenjuje, da pomaga reševati življenja, saj Američanom zagotavlja potrebne informacije o cepilnih mestih, poroča Guardian.
Facebook je na četrtkovi novinarski konferenci kritizirala tudi tiskovna predstavnica Bele hiše Jen Psaki. Priznala je, da se v podjetju sicer trudijo omejiti širjenje dezinformacij, a bi morali storiti še več. "Obstaja približno 12 ljudi, ki ustvarijo 65 odstotkov dezinformacij o cepivih na družbenih omrežjih. Vsi ostajajo aktivni na Facebooku, kljub temu da so jih na nekaterih drugih platformah blokirali," je opozorila in pri tem povzela ugotovitve Centra za boj proti digitalnemu sovraštvu.
Bolj nalezljiva različica koronavirusa delta se medtem pospešeno širi tudi v ZDA, med smrtnimi žrtvami zaradi covida-19 pa so po besedah ameriških oblasti v večini necepljeni. Izbruhe virusa te dni beležijo v zveznih državah z nizko stopnjo precepljenosti, Bidnova administracija pa se s promocijo cepljenja še naprej trudi doseči želeno precepljenost prebivalstva.
KOMENTARJI (218)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.