Ott naj bi za Rusijo vohunil kot uslužbenec zdaj že razpuščenega Zveznega urada za varstvo ustave in boj proti terorizmu (BVT), ki se je preoblikoval v današnji Direktorat za državno varnost in obveščevalno službo (DSN).
Prijeli so ga konec marca, kancler Karl Nehammer iz vrst Ljudske stranke (ÖVP) pa je za danes sklical svet za nacionalno varnost z obrazložitvijo, da je treba "ustaviti ruske vohunske mreže, ki ogrožajo Avstrijo".

Vsebine, o katerih razpravlja svet, so zaupne. Karner je na novinarski konferenci pred zasedanjem poudaril potrebo po celoviti preiskavi primera, saj da gre za resne obtožbe o vohunjenju, izdaji državni skrivnosti Rusiji in zlorabi položaja.
Tako Karner kot podkancler Kogler sta s prstom pokazala na FPÖ, češ da ima ta stranka pogodbo o prijateljstvu s stranko Enotna Rusija ruskega predsednika Vladimirja Putina. Pri FPÖ so obtožbe zavrnili in ocenili, da je cilj sklica sveta za nacionalno varnost škodovati stranki, poroča avstrijska tiskovna agencija APA.
Ott se je nazadnje pojavljal v medijih v povezavi z bivšim članom uprave propadlega nemškega ponudnika plačilnih storitev Wirecard Janom Marsalekom, ki naj bi mu pomagal vzpostaviti vohunsko celico za Rusijo znotraj BVT. Skupaj z drugim uslužbencem BVT naj bi pridobival informacije za Marsaleka oz. za Rusijo. Ott, ki ga avstrijske oblasti preiskujejo že več let, očitke zavrača.
KOMENTARJI (6)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.