Romunska policija se intenzivno pripravlja na naslednji korak v celotni aferi s tem, da si zagotavlja vse dokaze, ki bi lahko bremenili Andrewa Tata. Iz njegovih vil skušajo pridobiti še več informacij, ki bi pomagale na sojenju, kjer se bosta Andrew in njegov brat Tristan Tate zagovarjala zaradi obtožb o trgovini z ljudmi.
Tokrat so se odločili še za pregled njegovih preostalih nepremičnin, ki bi lahko skrivale kritične dokaze.
Nazadnje prenovljena Tatova vila v mestecu Comarnic je bila v celoti prenovljena lani in dokončana šele nekaj mesecev nazaj. "Je izjemno razkošna, razdeljena je na etaže, noter je tudi bazen," je opisal hišo eden od sosedov. Od kje Tatu denar za tako razkošje, je vprašanje, ki pesti romunske oblasti.
Oblasti sumijo njega in njegovega brata trgovine z ljudmi, natančneje, da je namerno zvabil ženske v Romunijo z obljubami o resni zvezi in poroki, nato pa jih prisilil v snemanje video posnetkov s pornografsko vsebino, zaslužek pa je seveda šel v njegov žep. Ena obtožba se nanaša celo na posilstvo.
Preiskovalci so do sedaj potrdili šest žensk, ki so bile domnevne žrtve razvpitih bratov, toda dve sta nato zanikali kakršno koli slabo ravnanje s strani bratov. Ženske, ki na sebi nosijo tetovaže z napisi "Tatova lastnina" in "Tatovo dekle", so delale v kompleksu v Bukarešti, kjer je Tate s svojim bratom prebival.
V pogovoru za romunski televizijski kanal Antena 1 je ena od žensk, ki se je predstavila kot Beatrice, povedala, da je bila z bratoma Tate dve leti dobra prijateljica in da si je iz spoštovanja do njiju na roko tetovirala napis "Tate Girl". Druga ženska po imenu Jasmin pa je dejala, da nikoli ni videla, da bi bila Tate ali njegov brat Tristan agresivna ali nesramna.
"Nikoli mi niso grozili," je dejala Beatrice. "Če bi, ne bi bila tako neumna, da bi ostala v tej hiši."
Obtožnica še ni bila vložena, vendar Mihaela Dragus, tiskovna predstavnica romunske nacionalne agencije za boj proti trgovini z ljudmi, pravi, da je ta primer že zdaj jasno sporočilo tako trgovcem z ljudmi kot žrtvam. "Dejstvo, da se je pravosodni sistem odločil obdržati brata v priporu tudi v predhodni fazi postopka, je zelo pomembno sporočilo," je pojasnila. Sodnik se je za tako potezo odločil zaradi morebitnega pobega bratov v državo, ki ne dovoljuje izročitve.
Andrew Tate, sicer rojeni Američan, je v Romuniji pristal po tem, ko so mu v ZDA grozile obtožbe posilstva. "Nisem posiljevalec, ampak mi je všeč, da lahko počnem, kar hočem, rad sem svoboden," je dejal. Tokrat pa očitno ne skrbi niti za obtožbe, ki mu grozijo, kot je namreč pojasnil v enem od svojih video posnetkov na družbenih omrežjih, lahko katera koli od punc gre na romunsko policijo, vendar mu brez dokazov ne more popolnoma nič.
Kot je razložila Laura Stefan, pravna strokovnjakinja in ugledna borka proti korupciji, je Tate zelo dobro ocenil odnos Romunije do spolnih zločinov. "Na nek način ima prav," je povedala. "Ko sem ga poslušala, kako je razlagal, zakaj je prišel sem, sem se s tem lahko poistovetila. Mislim, da je dobro izračunal."
Vendar se stvari spreminjajo povsod, Romunija pri tem ne zaostaja. "Romunija ima resen problem s trgovino z ljudmi in mislim, da so romunske oblasti razumele, da se je treba s tem spopasti," je dejala Stefanova. "To pa pomeni, da ne iščejo zgolj peščice ljudi, temveč sodelujejo z žrtvami in njihovimi bližnjimi."
Romunija je v boju proti trgovini z ljudmi že drastično napredovala, do nedavnega je bila namreč tudi opazovana država s strani ZDA.
KOMENTARJI (72)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.