Odvetniki britanskega princa iz londonske odvetniške pisarne Blackfords pojasnjujejo, da so zahtevali, da sodelovanje s tožilci in pogovor ostaneta zaupne narave. "Na žalost je ministrstvo za pravosodje ZDA prekršilo lastna pravila o zaupnosti s trditvijo, da vojvoda ni ponudil nobenega sodelovanja. Kaže, da jim je bolj za publiciteto kot za ponujeno pomoč," so zatrdili odvetniki.
Zvezni tožilec Manhattna Geoffrey Berman je na to trditev odgovoril, da se princ v javnosti lažno prikazuje kot nekdo, ki je pripravljen sodelovati preiskavo. Berman tudi trdi, da je princ doslej vedno znova zavrnil pogovor s tožilci. "Naša vrata so odprta, če je res pripravljen sodelovati," je sporočil tožilec, ki ni omenil obljube o zaupnosti in trditve odvetnikov, da princ ni predmet preiskave.
Pravosodni minister ZDA Bill Barr je kasneje kraljevo družino malce pomiril z izjavo, da si ZDA ne prizadevajo za izročitev princa Andrewa. "Ne gre za izročitev, ampak, da nam posreduje nekaj dokazov, več pa o tem ne bom govoril," je za ameriško televizijo Fox News izjavil Barr.
Med vplivnimi prijatelji Epsteina tudi Trump in Clinton
Epstein je dolga leta spolno zlorabljal mladoletnice. Po aretaciji lani poleti je storil samomor v newyorškem zaporu, kar je predmet poplave teorij zarote tako z leve kot desne. Epstein je med svoje prijatelje namreč štel številne politike in vplivne osebnosti. Poleg princa Andrewa med drugim predsednika ZDA Donalda Trumpa in nekdanjega predsednika Billa Clintona.
Ena od Epsteinovih žrtev, Virginia Roberts Giuffre trdi, da so jo kot najstnico vozili naokrog po svetu z zasebnim letalom za spolne odnose z bogatimi in vplivnimi. Trdi, da je bil med strankami tudi princ Andrew v Londonu in New Yorku, ko je bila stara 17 let. Andrew obtožbe odločno zanika.
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.