Britanski obrambni minister Ben Wallace je sicer že potrdil, da je bilo v Ukrajino napoteno majhno število vojakov, ki sodelujejo v usposabljanju vojakov, vendar je prvič od začetka invazije, da je visoki vojaški častnik podal takšne informacije. Generalpodpolkovnik Robert Magowan je namreč pojasnil, da so marinci sodelovali v "diskretnih operacijah v zelo težkih razmerah". Njihove misije predstavljajo "visoko stopnjo političnega in vojaškega tveganja," je dejal za publikacijo Globe and Laurel.
Magowan, nekdanji poveljnik Kraljevih marincev, ki se je elitni enoti kraljeve mornarice pridružil leta 1989, je dejal, da je "januarja letos bila skupina 45 Commando Group napotena v Ukrajino z namenom evakuacije britanskih veleposlanikov iz Kijeva na Poljsko."
Komandosi so enota britanskih kraljevih marincev in so sposobni opravljati širok spekter operativnih nalog, prepoznavni pa so po svojih zelenih baretkah.

Skupina 45 Commando Group je pred tem bila stacionirana na Norveškem, ker so njihovi komandosi strokovnjaki za operacije v vseh okoljih, denimo v neprizanesljivih gorah severne Norveške, ki veljajo za enega od najtežjih okolij, kjer sonce vzide dva meseca na leta, temperature pa se spustijo tudi na –35 stopinj Celzija. Enote se kmalu vračajo na Norveško, kjer bodo sodelovale v največji Natovi vojaški vaji od osemdesetih let prejšnjega stoletja. Vaje Exercise Cold Response se bo udeležilo 30.000 vojakov iz 28 držav.
Aprila meseca so se komandosi zopet vrnili v Ukrajino, da bi vzpostavili diplomatsko misijo, je dodal Magowan. "Komandosi so podpirali druge diskretne operacije v zelo občutljivem okolju."
Ob tako velikem številu marincev, prisotnih v Ukrajini, se je seveda porodilo vprašanje, ali sodelujejo ti marinci tudi v bojih. Tiskovni predstavnik kraljeve mornarice je ostro zanikal prisotnost marincev na fronti. "Kraljevi marinci so bili napoteni v Ukrajino, da bi podprli diplomatsko prisotnost Združenega kraljestva v državi," je dejal. Enako je potrdilo tudi britansko obrambno ministrstvo, ki je vztrajalo, da britanski vojaki niso vključeni v nobene bojne operacije.
Velika Britanija je Ukrajini že dobavila znatno vojaško, humanitarno in finančno pomoč, zdaj pa razmišljajo še o pošiljanju raketnih sistemov dolgega dosega, če bi Rusija vztrajala z raketiranjem civilnih območij. V britanskem parlamentu je Wallace dejal, da je "odprt glede te ideje".
"Nenehno pregledujem bojne sisteme, ki bi jih lahko zagotovili," je povedal Wallace. "Tudi mi imamo morebitne raketne sisteme dolgega dosega, in če bodo Rusi še naprej ciljali na civilna območja in skušali kršiti ženevske konvencije, bomo premislili, kaj narediti naprej."