Maratonsko zasedanje hrvaškega sabora, na katerem so poslanci razpravljali o zaupnici hrvaškemu ministru za zunanje zadeve Miomirju Žužulu zaradi afere, v kateri je osumljen navzkrižja interesov in korupcije, se je v noči na petek končala z zavrnitvijo predloga o nezaupnici ministru. Glasovanje je potekalo brez poslancev iz opozicijskih strank.
Poslancu Hrvaške demokratske skupnosti (HDZ) so v obrambo svojega strankarskega kolega poudarjali, da je razprava nesmiselna, ker obtožbe opozicije temeljijo na pisanju medijev, pri tem pa zanemarjajo ugotovitve državnega tožilstva, da po ravnanju ministra Žužula ni bilo kaznivega dejanja.
Že med razpravo je bilo jasno, da opozicija ne more zbrati potrebnega števila glasov, ker sta koalicijski partnerici - Samostojna demokratska srbska stranka (SDSS) in Hrvaška stranka upokojencev (HSU) - sporočili, da se bosta glasovanja vzdržali. Opozicijski poslanci so tik pred glasovanjem zapustili saborsko dvorano, saj so bili nezadovoljni z ukrepanjem predsednika sabora Vladimirja Šeksa, ki ni ugodil njihovi zahtevi, da se o nezaupnici glasuje posamezno. Od opozicijskih poslancev sta ostala le poslanca Hrvaške stranke prava (HSP) Anto Džapič in Vlado Jukič, ter poslanec Libre Vilim Herman. Za izglasovanje nezaupnice ministru je bilo potrebnih več kot pol, oziroma 77 poslanskih glasov.
Po odhodu opozicije je Šeks dal na glasovanje predlog o glasovanju o nezaupnici ministru, vendar zanj ni glasoval nihče, ker je opozicija, ki je predlagala razpravo o ministrovi zamenjavi, zapustila dvorano. Šeks je zadevo sklenil z ugotovitvijo, da je predlog o nezaupnici Žužulu zavrnjen. Pri tem je presenetljivo, da ni še enkrat, kot to zahteva parlamentarna procedura, zahteval ugotavljanja navzočih oz. odsotnih poslancev.