
Kot smo poročali, je sodišče v San Franciscu po 65 milijonov dolarjev težki poravnavi iz leta 2008 v začetku letošnjega leta odobrilo vnovično tožbo zoper ustanovitelja socialnega omrežja Facebook Marka Zuckerberga. Brata dvojčka Cameron in Tyler Winklevoss sta v njej zahtevala še večjo odškodnino ter javno priznanje, da je med skupinskim delom na univerzi Harvard sedanji milijarder ukradel idejo za Facebook. Tričlanski sodni senat je po vseh argumentih obeh strani v teh dneh razsodil, da so zahteve po večji odškodnini brez osnove.

Kot je pojasnil zastopnik domnevnih oškodovancev Jerome Falk, so se za novo in mnogo večjo zahtevo po odškodnini odločili zaradi hitre rasti in mnogo večje vrednosti podjetja, kot je bila leta 2008. "Pri podpisu nismo vedeli, koliko je Facebook sploh vreden,“ je dejal in dodal, da so jih pred podpisom dogovora namenoma zavedli. Kot je dejal, bi morale njegove stranke namesto 65 milijonov, od tega 20 milijonov v denarju in 45 milijonov v delnicah, dobiti vsaj 600 milijonov dolarjev odškodnine, saj naj bi bil danes Facebook, tudi zaradi investicije Microsofta, vreden že okoli 15 milijard.
Facebookovi zagovorniki so jim odgovorili, da so se o tem pogovarjali še pred začetkom mediacije. "Vrednost jih ni zanimala. Želeli so delež enega najbolj zaželenih projektov na svetu," je dejal odvetnik Joshua Rosenkranz.
Maščevanja še ni konec
Razočarana brata pa že pripravljata novo tožbo. Eden izmed ključnih dokazov domnevnih oškodovancev naj bi bila elektronska pošta iz leta 2003, v kateri Zuckerberg nekomu omenja, da je nujno treba spletno stran zagnati, še preden to stori "dvojica iz visoke družbe“. Falk je ob tem že napovedal, da namerava v naslednjih dveh tednih s svojo ekipo doseči vnovična zaslišanja.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.