
V moskovskih bolnišnicah se medtem še vedno zdravi 184 ljudi, ki so se zastrupili s plinom, uporabljenim pri osvobajanju talcev iz moskovskega gledališča. Osem bolnikov je v kritičnem stanju, med ljudmi v bolnišnici pa je tudi šest otrok, 468 oseb je bilo iz bolnišnic izpuščenih, so sporočile moskovske zdravstvene oblasti. Število smrtnih žrtev drame z več kot 700 talci pa se je v noči na sredo povzpelo s 117 na 119.
Kremelj: Čečensko vodstvo je vedelo!
Tiskovni predstavnik Kremlja Sergej Jastržembski pa je dejal, da je bila množična ugrabitev v Moskvi načrtovana tako, da bi sovpadla s svetovnim čečenskim kongresom v Koebenhavnu. Dodal je, da imajo ruske oblasti dokaze in posnetke, da je bil čečenski voditelj Aslan Mashadov seznanjen z ugrabitvijo. Rusko zunanje ministrstvo pa je predstavilo dele posnetkov telefonskih pogovorov vodje čečenskih ugrabiteljev v moskovski dvorani Movsarja Barajeva s čečenskimi predstavniki v tujini. Iz posnetkov naj bi bilo razvidno, da je ugrabitev načrtoval Šamil Basajev na ukaz Mashadova.
Po številnih kritikah o nezadostnih informacijah glede osvoboditve talcev v moskovski koncertni dvorani Dubrovka so ruske oblasti na predstavile podrobnosti o orožju in eksplozivnih sredstvih, ki so jih ugrabitelji uporabili med akcijo. Predstavnik kriminalnega inštituta ruske varnostne službe FSB Vladimir Jeromin je povedal, da so v dvorani našli preko 110 kilogramov eksploziva. Ugrabitelji, predvsem ženske, pa so nosili 25 samomorilskih pasov, ki so bili sestavljeni iz dveh kilogramov eksploziva, ob tem pa je bilo v vsakem pasu vdelan po kilogram jeklenih delcev. V dvorani so našli še preko 100 granat.
ZDA obsojajo aretacijo Zakajeva
Nekdanji ameriški zunanji minister Alexander Haig in nekdanji ameriški svetovalec za nacionalno varnost Zbigniew Brzezinski sta pozvala dansko vlado, naj izpusti Ahmeda Zakajeva, predstavnika čečenskega voditelja Aslana Mashadova in podpredsednika čečenske vlade, ki so ga Danci včeraj aretirali na zahtevo Rusije. Danski časnik Berlingske Tidende piše, da sta Haig in Brzezinski Zakajevo aretacijo označila kot spodkopavanje prizadevanj za mir v Čečeniji.

Ruske sile so medtem obkolile več begunskih taborišč ob meji med Čečenijo in Ingušetijo. Ob tem sta se na več mestih silovito spopadli ruska in čečenska stran, ubitih pa naj bi bilo najmanj sedem upornikov in en ruski vojak. Ruska vojska se je namreč odločila, da po moskovski drami s talci močno poostri nadzor v begunskih taboriščih na meji s Čečenijo. Več tisoč beguncev v taborišču Slipsovsk pa je ob operacijah ruske vojske močno zaskrbljenih. Bojijo se namreč, da bodo Rusi izvajali množične aretacije.