
Kot je sporočila iraška policija, so neznani napadalci namestnika načelnika policije Amerja Nadžefa in njegovega sina, prav tako policista, ustrelili, ko sta odhajala od doma na jugu Bagdada. Odgovornost za ta napad je prevzela skrajna skupina Abuja Musaba al Zarkavija.
Skrajneži pa so tudi v Samari ubili tamkajšnjega načelnika policije Mohameda al Badarija.
Le nekaj minut po usmrtitvi Nadžefa se je na jugu iraške prestolnice samomorilski napadalec v policijskem avtomobilu razstrelil v bližini policijske postaje. V incidentu so umrle najmanj tri osebe, več pa je bilo ranjenih.
Aretacije upornikov
Medtem ko nasilje v Iraku ne pojenja, je iraška vlada sporočila, da so iraške varnostne sile aretirale 147 upornikov po vsej državi, med njimi tudi Savdijca Abdulaha Huseina Alija, pri katerem so v času aretacije našli sledi, ki kažejo na terorizem.
Alija so aretirali v Mosulu, skupaj s še tremi Iračani, v mošeji Sumar pa so aretirali še pet upornikov. V bagdadskem naselju Maštal so aretirali 27 upornikov, pri katerih so našli orožje. Na jugu Bagdada so iraške sile aretirale 32 upornikov, na severovzhodu pa še 79 upornikov, pri katerih so prav tako našli orožje.
Pred vojaško sodišče v Nemčiji je danes stopil prvi britanski vojak, obtožen zlorab nad iraškimi zaporniki, v sredo pa naj bi pred sodišče stopili še trije britanski vojaki. Štirje pripadniki britanske vojske naj bi zlorabljali iraške civiliste, ki so bili zaprti v bližini Basre na jugu Iraka. Britanski mediji so poročali, da so vojaki maja 2003 domnevno slačili in poniževali zapornike ter jih fotografirali.
Ukrajinski vojaki iz, britanski v Irak
Ukrajinski predsednik v odhodu Leonid Kučma je dan po smrti osmih ukrajinskih vojakov v Iraku ukazal umik vseh 1600 pripadnikov ukrajinskih sil iz države v prvi polovici letošnjega leta.
Tudi zmagovalec ukrajinskih predsedniških volitev Viktor Juščenko je napovedal, da bo kmalu po nastopu položaja izpolnil predvolilno obljubo in odpoklical ukrajinske vojake iz Iraka.
Osem ukrajinskih vojakov in en Kazahstanec so v nedeljo izgubili življenje, ko so v osrednjem Iraku demontirali bombo. Pri tem je bilo ranjenih šest Ukrajincev in štirje Kazahstanci. Skrajna skupina Islamska vojska v Iraku je na neki spletni strani prevzela odgovornost, da je podtaknila bombo, vendar verodostojnosti sporočila ni bilo mogoče preveriti. Poljska vojska, ki nadzira območje, kjer je odjeknila eksplozija, sicer zatrjuje, da je šlo za nesrečo.

Velika Britanija pa bo v Irak še pred iraškimi splošnimi volitvami, napovedanimi za 30. januar, napotila dodatnih 400 vojakov. Kot je še napovedal britanski obrambni minister Geoff Hoon, bodo vojake namestili na jugovzhodu Iraka.
Hoon je še pojasnil, da so se za ta ukrep odločili na priporočilo poveljnika britanskih sil v Iraku, vojaki pa bodo na območju nameščeni za določen čas.
V Iraku bo tako v času volitev kakih 9000 pripadnikov britanskih sil. Večina med njimi je nameščena v bližini Basre. Pred volitvami v Iraku so število svojih vojakov v državi povečale tudi ZDA. V Iraku je tako 12.000 ameriških vojakov, ki naj bi zagotavljali varnost v času volitev.
V strahu za novinarko
Francija je sporočila, da bo pri iskanju pogrešane francoske novinarke storila vse, kar je v njeni moči. Novinarka Florence Aubenas in njen iraški prevajalec sta pred petimi dnevi izginila v Bagdadu. Oblasti pravijo, da še ne vedo natančno, ali so novinarko ugrabili skrajneži, vendar so kljub temu zelo zaskrbljeni. Neka neznana iraška skrajna skupina je na svoji spletni strani kritizirala možno ugrabitev 43-letne novinarke in izrazila prepričanje, da bodo kmalu glasne zahteve po odkupnini. Francoski predsednik Jacques Chirac pa je vsem novinarjem odsvetoval potovanja v to krizno območje.