
Japonsko otočje Bonin je danes stresel močan potres z magnitudo 6,6, ki so ga čutili tudi v več kot 800 kilometrov oddaljenem Tokiu, kjer so se zamajale stavbe, poroča francoska tiskovna agencija AFP. Potres po prvih poročilih ni terjal žrtev ali škode, prav tako ne pričakujejo cunamija.
Po poročanju tiskovne agencije Reuters, ki se sklicuje na japonsko meteorološko agencijo, je šlo za potres z magnitudo 6,9. Gre pa za potres s središčem globoko pod morjem, zato cunamija ne pričakujejo.
Žarišče potresa je bilo 337 kilometrov zahodno od kraja Čiči-šima na odročnem otočju Bonin na jugu Japonske, in sicer v globini 478 kilometrov.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.