Direktor ameriške Obrambne obveščevalne agencije (DIA), viceadmiral Lowell Jacoby, je v petek po sestanku s predsednikom senatnega odbora za oborožene sile skušal pojasniti zmedo, ki je nastala po objavi novice, da je DIA v poročilu septembra lani trdila, da Irak nima kemičnega orožja. Jacoby je potrdil, da je DIA poročala o tem, vendar je ob tem opozoril, da DIA prav tako ni dvomila o tem, da Irak takšno orožje ima. Novico je objavila revija U.S. & World Report, ki je navedla neimenovane vire pri DIA. Jacoby je razložil, da je DIA septembra lani res poročala o tem, da nima podatkov o tem, da bi Irak imel orožje za množično uničevanje, vendar pa naj bi hkrati trdila, da ne dvomi v to, da Irak takšno orožje ima.
Septembrsko poročilo naj bi bilo posvečenim na voljo v času, ko je obrambni minister Donald Rumsfeld trdil, da imajo zanesljive podatke o iraškem orožju za množično uničevanje, podobno pa so trdili tudi drugi predstavniki administracije od predsednika Georgea Busha navzdol. Jacoby je v petek dejal, da si poročila DIA ne gre razlagati, da so dvomili v obstoj iraškega orožja za množično uničevanje, čeprav ameriški obveščevalci niso imeli nobenih zanesljivih podatkov, kje naj bi se to orožje nahajalo.
Američani tudi dva meseca po koncu vojne proti Iraku niso našli niti sledu za domnevnim iraškim orožjem za množično uničevanje, čeprav je Bush pred vojno trdil, da to orožje predstavlja takojšnjo grožnjo ZDA. Po začetni zadržanosti se vse več kritikov opogumlja in zahteva preiskavo o tem, če je administracija zavajala ljudstvo s pravimi razlogi za vojno v Iraku. Kljub glasnim kritikam pa za večino Američanov to vprašanje sploh ni več pomembno, saj sprejemajo trditve zagovornikov administracije, da je bil režim Sadama Huseina krvav in je bila vojna upravičena že iz tega razloga.
Polemike o iraškem orožju v Avstraliji
Avstralski premier John Howard je zanikal, da je njegova vlada ponarejala informacije obveščevalnih služb o obstoju orožja za množično uničevanje v Iraku, in ob tem dejal, da so bile to informacije ameriških in britanskih obveščevalnih služb. Po Howardovih besedah Avstralija ostaja prepričana, da bodo v Iraku odkrili orožje za množično uničevanje. Medtem ko so polemike o tem, ali so priredili podatke obveščevalnih služb, da bi upravičili vojno, v Washingtonu in Londonu vse glasnejše, Howard pravi, da je zaupal podatkom zaveznikov, preden se je odločil za sodelovanje v vojni.