V Bukarešti je železniški promet omejen, prav tako je bilo poškodovanih več kot 100 avtomobilov, večinoma zaradi padajočega drevja. Z ledenim dežjem se v Romuniji borijo že nekaj dni, motena je tudi električna oskrba. Vremenska napoved za naslednje dni ni spodbudna.
Lokalno letališče se sooča z veliki težavami, saj so morali odpovedati številne lete, saj za vse lete ni bilo moč zagotavljati učinkovite razledenitve. Številna, predvsem manjša letala, so tako ostala okovana v led. Samo v soboto so morali odpovedati na desetine letov, poročajo lokalni mediji.
Žled v Sloveniji leta 2014
K razsežnosti katastrofe leta 2014 je prispevala kombinacija žledoloma, snegoloma in predhodnih obilnih padavin, ki so namočile in razmehčale tla. Na pregradi iz obalno-kraškega v celinsko območje se je žledenje začelo že 30. januarja. Pet dni pozneje je bil ledeni oklep na tem območju debel tudi več kot 5 cm. Drugod po Sloveniji se je žledenje začelo 1. in 2. februarja.
Dodatno je z ledom obložena drevesa obremenil še sneg. Ledeni oklep na drevju je bil najdebelejši na pivškem in postojnskem območju, do 8 cm. Žled je začel na osončenih legah odpadati z dreves že 5. februarja. Večina žleda je odpadla z dreves 6. februarja 2014. Poškodbe na drevesih so nastajale od 30. januarja pa vse do 10. februarja, ko so se prevračala še posamezna drevesa.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.