Reševalci so rešili 8-letno deklico in 27-letnega moškega, ki se ima za svoje življenje zahvaliti svoji ženi, saj ga je vseh šest dni neumorno iskala pod ruševinami. Nazadnje ga je našla pokopanega pod garderobno omaro, ki ga je po vsej verjetnosti obvarovala pred hujšimi poškodbami odpadajočega materiala. Moški je bil sicer v času, ko ga je soproga našla, v nezavesti, vendar si je kmalu opomogel, sedaj pa bo še nekaj dni preživel v teheranski bolnišnici.
Še vedno neznano število mrtvih
Točni podatki o številu žrtev še vedno niso znani, najbolj črne številke pa segajo do 50 tisoč mrtvih. Kljub temu, da je večina strokovnjakov ocenila, da zaradi pomanjkanja vode ni več možnosti za preživetje tistih, ki so še vedno pod ruševinami, v javnost še vedno curljajo informacije o novih in novih preživelih, ki jih rešijo izpod ruševin zgodovinskega iranskega mesta.
Po poročanju državnega radia pa se je prvič po potresu odvila tudi poročna slovesnost. Ženinov oče naj bi vztrajal pri obredu zato, ker je menil, da bi to vsi povabljeni, ki so žalostno preminuli v potresu, prav gotovo želeli.
ZDA razrahljale sankcije
Združene države Amerike so razglasile, da bodo začasno ublažile sankcije proti Iranu in še naprej pomagale pri dostavi humanitarne pomoči. Nekdanji vplivni iranski predsednik Akbar Hashemi Rafsanjani, je poudaril, da Washington že nekaj mesecev Iranu pošilja pozitivne signale. Na vprašanje, ali so med sicer zapriseženima sovražnikoma možni dogovori na prijateljski ravni, je Rafsanjani izjavil, da tega ne ve, da pa se kažejo neki znaki v to smer. Ublažitev sankcij sicer konkretno pomeni, da bodo ameriške agencije lahko 90 dni pošiljale denar v Iran, saj je sicer po veljavni ameriški zakonodaji pošiljanje denarja v Iran protizakonito, zato mora vsako pošiljko tudi sedaj odobriti ameriško finančno ministrstvo.
Morebitno otoplitev odnosov z Iranom je omenil tudi ameriški sekretar Colin Powell v intervjuju za Washington Post, vendar pa je tiskovni predstavnik Trent Duffy poudaril, da so dali iranski vladi jasno vedeti, da jih še vedno skrbi njihova podpora terorizmu, izdelava orožja za množično uničevanje in druge podobne aktivnosti.
Sicer pa se je osemdeset ameriških reševalcev že pridružilo reševalnim ekipam, ki iščejo morebitne preživele, hkrati pa skrbijo za vzpostavitev začasnih bolnišnic na prizadetem območju. Zunanji minister Hatami je v novoletnem voščilu poudaril, da pomoči tujih reševalnih skupin v Bamu nikdar ne bodo pozabili. "Da kljub praznikom, ko bi morali biti doma s svojimi družinami, kljub obupnim življenjskim razmeram in kljub vsemu terorizmu in nasilju v tem delu sveta, še vedno vztrajate pri zagotavljanju pomoči našim državljanom, kaže na to, da biser človekoljubnosti še vedno sveti!" je bil ganjen Hatami.