Da so tradicionalne kitajske metode zdravljenja v boju proti novi gripi najmanj toliko ali celo bolj učinkovite od zdravil, ki jih uporabljajo na zahodu, ni le mnenje laične javnosti na Kitajskem. V to so prepričani tudi v vodilni bolnišnici v državi.
"Imamo širok izbor zdravilnih zelišč za zdravljenje nove gripe. Zdravniki lahko izberejo in zmešajo različna zelišča glede na stanje vsakega pacienta. To je ena od prednosti tradicionalne kitajske medicine. Poleg tega je cenejša, zdravljenje pa traja krajši čas. Pa tudi bolj učinkovita je," je dejal Vang Juguang, direktor oddelka za kitajsko in zahodno medicino v pekinški bolnišnici Ditan.
Od sredine mala so v bolnišnici Ditan zdravili 297 pacientov z novo gripo. 117 so jih zdravili z zelišči, 37 s kombinacijo zelišč in tamifluja, ostale pa s tamiflujem. Ugotovili so, da so bolniki iz prve skupine okrevali povprečno 7,1 dneva, tisti iz zadnje pa 7,4 dneva. Poleg tega je bilo zdravljenje s tamiflujem petkrat dražje, je povedal Vung.
"Zaradi izkušenj, ki smo jih dobili z zdravljenjem obolelih s tradicionalno medicino, smo pripravljeni na morebiten izbruh bolezni jeseni in pozimi, pa tudi na boj proti odpornosti na tamiflu, ki se lahko pojavi pri pacienti," je prepričan Tu Džitao, direktor oddelka za znanost in izobraževanje pri uradu za nadzor zdravil.
Čeprav priznava, da je treba narediti še več raziskav, hkrati poudarja, da ima tradicionalno zdravljenje vsekakor manj stranskih učinkov. Ni pa znano, ali ga je mogoče uporabiti tudi za oskrbo obolelih z najhujšo obliko bolezni, saj jih na Kitajskem še niso imeli.
Kdo ima koristi od nove gripe pa si preberite v članku Razkrivamo kdo ima koristi od nove gripe na spletni strani vizita.si.
KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.