Združeni narodi pozivajo vse države na svetu, naj v svojo zakonodajo vključijo popolno prepoved kloniranja človeka, kar vključuje tudi kloniranje embrionalnih celic v medicinske namene. Predlog je ob podpori Združenih držav Amerike vložila Kostarika, v petek pa je dobil večino v pristojnem odboru Združenih narodov. Od 191 članic ZN se je glasovanja vzdržalo 43 držav, 71 je glasovalo za in 35 proti. Za mednarodno zavezujočo konvencijo predlog ni dobil potrebne večine. O tej temi mora sedaj razpravljati še Generalna skupščina.
Glasovanja so se vzdržale muslimanske države, ker o kloniranju še nimajo enotnih stališč. Velika Britanija, Belgija in Singapur pa so napovedale, da poziv ne bo vplival na pri njih že uveljavljeno prakso kloniranja embrionalnih celic.
Embrionalne celice so v začetnih fazah delitve nosilke "nevtralnega" zapisa. Znanstveniki upajo, da bo nekoč mogoče iz teh "nevtralnih" celic razviti kateri koli organ za transplantacijo. Hkrati pa je ponekod v svetu že uveljavljena praksa medicinskih poskusov novih zdravil na teh celicah. Ta postopek bi lahko v prihodnosti popolnoma nadomestil testiranje zdravil na živalih, saj se zdravilo testira neposredno na človeških celicah. Možno pa je tudi, da bo na ta način mogoče razviti individualna zdravila za posameznike z dednimi in drugimi težkimi boleznimi.