Al-Noaman, karo kralj na seznamu ameriškega obrambnega ministrstva, je bi prijet v sredo v bližini Bagdada. Pripadniki stranke Baas so danes sicer dobili ukaz, naj se v skladu z uredbo poveljnika ameriških sil v Perzijskem zalivu, generala Tommyja Franksa, takoj predajo koalicijskim silam.
Iz Pentagona pa so danes sporočili, da so nedavno nekoliko spremenili vrstni red na seznamu 55 najbolj iskanih visokih iraških uradnikov, s čimer so jih uskladili z vrstnim redom obveščevalnih služb. "Ljudje so isti, vendar so številke drugačne od tistih, ki jih uporabljajo obveščevalci," so pojasnili v Pentagonu. Al-Noaman je bil na seznamu, objavljenem konec aprila, 17., ameriško centralno poveljstvo pa ga je danes predstavilo kot "številko osem".
Spopadi pri Faludži
V mestu Faludža so v bližini tamkajšnjega štaba ameriške vojske ponoči odjeknile štiri silovite eksplozije, po katerih so razglasili policijsko uro. Po eksplozijah je bilo videti premike številnih oklepnih vozil in helikopterjev, slišati pa je bilo tudi strele. Američani so pri tem ubili najmanj 2 Iračana.
V Faludži je aprila prišlo do hudih spopadov med ameriško vojsko in domačini, pri čemer je po neuradnih podatkih umrlo 15 Iračanov.Londonski časnik Daily Telegraph piše, da naj bi ameriške vojake, ki skrbijo za ohranitev reda v Bagdadu, zamenjali britanski padalci. Kot je po navedbah neimenovanih virov izvedel časnik, je treba neizkušene in utrujene vojake zamenjati, to pa naj bi Britanci storili v treh mesecih. V nasprotnem primeru bi lahko propadla celotna operacija sil koalicije v Iraku in bi lahko prišlo do nove vojne, navedbe neimenovanega vira povzema britanski dnevnik.
CIA preverja informacije tajnih služb o iraški grožnji
Ameriška centralna obveščevalna agencija CIA po poročanju časnika New York Times preverja, ali so bile ocene o iraški grožnji pred začetkom vojne v tej državi napačne. CIA po navedbah NYT tako preverja informacije o domnevnih povezavah strmoglavljenega režima iraškega predsednika Sadama Huseina s teroristi, kot tudi tiste o iraškem orožju za množično uničevanje. Ameriški časnik se po poročanju nemške tiskovne agencije dpa sklicuje na več predstavnikov ameriške administracije.
Po podatkih NYT je direktor CIA George Tenet skupini nekdanjih sodelavcev agencije poveril nalogo, naj preverijo informacije, ki so jih pred začetkom vojne v Iraku zbrale različne ameriške tajne službe. Te ugotovitve naj bi nato primerjali s tistimi, ki so jih zbrali med in po vojni v Iraku.
Ameriški obrambni sekretar Donald Rumsfeld naj bi že oktobra lani naročil preverjanje informacij o iraški grožnji. Takrat so tako znotraj kot zunaj ameriške vlade načeli vprašanja o "kakovosti" informacij tajnih služb o iraški grožnji. Ker doslej niso ugotovili ničesar v zvezi z informacijami o povezavah med iraškim režimom in teroristi ali o iraškem posredovanju orožja za množično uničevanje, je po poročanju NYT preverjanje zdaj še toliko bolj potrebno.